Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar

LEXUS LM

* Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

TAMAMEN YENİ LEXUS LM
KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ LÜKS

Lexus’un bu yeni modelle birlikte hedefi, bir salon kadar konforlu ve bir mobil ofis gibi tüm ihtiyaçları sunabilecek birinci sınıf bir iç mekan yaratmaktı. Böylece ortaya hiçbir segmentin erişemediği çok yönlü bir araç çıktı. LM’in kabini, yolcuların tamamen rahatlamanın keyfini çıkarabilecekleri ve kendilerini evlerinde gibi hissedebilecekleri bir ortam sunuyor.

13
HER AÇIDAN PRESTİJLİ BİR GÖRÜNÜM
HER AÇIDAN PRESTİJLİ BİR GÖRÜNÜM

Lexus, LM konseptini geliştirirken, özel jet üreticileri ve son derece varlıklı müşterilerle ilgili araştırmalar yaptı. Ortaya çıkan sonuçlarla birlikte müşterilerin en yüksek lüks standardının, kendilerini fiziksel ve zihinsel olarak tamamen rahatlamış hissetmeleriyle ilgili olduğu doğrulandı. Araştırmaya göre kendini rahat hissetme olgusu, gelişmiş teknolojiler ve fonksiyonların da önüne geçecek şekilde değerlendirildi.

Lexus elde ettiği sonuçları, araç içerisindekilerin zorluk yaşamadan kişiselleştirilmiş konforla tamamen rahat hissettikleri bir model tasarlamak için kullandı. Bu, Lexus'un Omotenashi misafirperverlik felsefesinin bir parçasıdır ve konuklarınızın evinize geldiğinde yaşadıkları ilgiyi ve hoş karşılamayı yansıtır.

HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ
HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ

Tüm yeni Lexus modellerinde olduğu gibi LM’in geliştirilme aşamaları da tamamen insan odaklı oldu.

LM, Lexus’un Omotenashi misafirperverlik felsefesini eşsiz bir seviyeye taşıdı. Kabinde yolcuların konforlu ve iyi hissetmesi birincil odak noktasıydı. Her detay, araç içerisindekilerin ister çalışsın ister dinlensinler, tamamen kendilerini evlerinde gibi hissettirmeleri için tasarlandı. Koltuklar mükemmel destek ve konfor için üretildi. Aracın içerisi sıcaklık, hava kalitesi ve ışıklandırma dahil olmak üzere hassasiyetle kontrol ediliyor. 48 inç HD geniş ekran ve özel olarak yapılan Mark Levinson 3D Surround Ses Sistemi’nin yer aldığı bilgi-eğlence sistemlerine sezgisel bir şekilde erişilebiliyor.

LEXUS'A ÖZGÜ SÜRÜŞ KONFORU VE SESSİZLİK
LEXUS'A ÖZGÜ SÜRÜŞ KONFORU VE SESSİZLİK

Lexus, dengelenmesi zor olabilecek özellikler olan sürüş keyfi ile sürüş konforunu LM'de ideal hale getirdi. İstenen Lexus sürüş zevkine ulaşıldığından emin olmak adına GA-K platformunun kalitesi ve yüksek gövde rijitliği desteklenerek sürüş konforu korundu. Süspansiyon ve frenleme teknolojileriyle etkileyici dinamikler elde edildi.

7 KOLTUKLU
7 KOLTUKLU

Yedi koltuklu modelde orta sıradaki VIP koltuklar hacim ve erişilebilirlik açısından ön planda tutuldu. Ek olarak üçüncü sıra koltuklar, daha fazla yük alanı gerektiğinde ayrı ayrı açılıp kapanabiliyor.

4 KOLTUKLU
4 KOLTUKLU

Dört koltuklu model, çok fonksiyonlu iki arka koltukla beraber lüksün zirvesi olarak dikkat çekiyor. Bu arka koltuklarda her yolculuğu son derece konforlu ve keyifli hale getiren çok sayıda özellik yer alıyor. Bunlar arasında 48 inçlik geniş ekranın yanı sıra karartılabilen bir cam panel barındıran ön-arka kabin arasında bölme bulunuyor. Özel olarak geliştirilen Mark Levinson 3D Surround Sound Ses Sistemi 23 hoparlöre sahip. Ayrıca kabin konforu, ısıtma ve havalandırmayı hassas bir şekilde kontrol etmek ve yönlendirmek için termal sensörler kullanan daha sofistike bir Lexus Climate Concierge özelliğiyle daha ileriye taşınıyor.

AKILLI TELEFON TARZI ÇOK İŞLEVLİ PANEL
AKILLI TELEFON TARZI ÇOK İŞLEVLİ PANEL

Birden fazla kabin özelliğinin hızlı ve sezgisel ayarı, akıllı telefon gibi tasarlanmış bir kontrol paneli tarafından sağlanıyor. Böylece müzik sistemini, klima ayarlarını, koltuk fonksiyonlarını, iç aydınlatmayı ve perdeleri kolayca yönetebilirsiniz.

Yeni LM, özellikle arka koltuktaki yolcuların komutlarına yanıt veren bir sesli komut sistemine sahip dünyadaki ilk model oluyor.

MARK LEVINSON® 3D SURROUND SES SİSTEMİ
MARK LEVINSON® 3D SURROUND SES SİSTEMİ

Mark Levinson 3D Surround Ses Sistemi, LM’in her iki versiyonuna göre özel olarak tasarlandı. Dört koltuklu modeldeki 23 hoparlörlü ve yedi koltuklu modeldeki 21 hoparlörlü sistem, en yüksek standartta ses kalitesi sunarak bir ev sinema sistemi etkisi yaratıyor.

48 İNÇ'LİK GENİŞ EKRAN
48 İNÇ'LİK GENİŞ EKRAN

Dört koltuklu LM'de, kabin bölmesinin alt bölümünde, görüş için en uygun açıda konumlandırılmış 48 inçlik geniş ekran bir HD monitör bulunuyor. Ekran üç görüntüleme moduna sahip: Tam ekran, sinema ve sol/sağ bölünmüş bağımsız ekranlar (ayrı sol/sağ kulaklıklarla birlikte).

Kullanıcılar, içeriği doğrudan akıllı telefonlarından veya tabletlerinden ekrana yansıtabiliyorlar. Aynı zamanda iki HDMI bağlantı noktası aracılığıyla da ekrana bağlanmak mümkün. Sistem eğlence veya online iş toplantıları için de kullanılabiliyor.

Yedi koltuklu modelde ön konsoldan bağımsız olarak çalıştırılabilen 14 inçlik arka multimedya ekranı da yer alıyor.

DAHA FAZLA ÖZELLİĞE SAHİP LEXUS CLIMATE CONCIERGE
DAHA FAZLA ÖZELLİĞE SAHİP LEXUS CLIMATE CONCIERGE

Lexus, yeni LM için Climate Concierge sistemini geliştirerek işlevselliğini bir klimanın ötesine taşıdı. Sunulan özellikleriyle birlikte adeta “kişisel bir asistan” gibi her şey kullanıcının gereksinimini karşılayacak şekilde ayarlandı.

Klima, arka kabin aydınlatması, perdeler ve koltuk yatırma konumu için kişisel tercihler, her bir yolcu için özel olarak tasarlanmış tek dokunuşlu kontrol paneliyle ayarlanabiliyor.

EN ÜST DÜZEY OMOTENASHI DENEYİMİ
EN ÜST DÜZEY OMOTENASHI DENEYİMİ

Yeni LM ile Lexus, her detayında kişiselleştirilmiş lüks, konfor ve iyi hissettirmesiyle birlikte en üst düzey Omotenashi deneyimini yaşatıyor.

ü Dört koltuklu modeldeki orta bölmede, arka koltuktaki yolcuların önlerindeki yolu doğrudan görmelerini sağlayan şeffaf bir cam üst bölüm yer alıyor. Bu bölüm, daha fazla mahremiyet istendiğinde tek bir düğmeyle karartılabiliyor, açılabiliyor veya kapatılabiliyor.

Kabin, tavanda ve yan döşemelerde ambiyans aydınlatmasına sahip. Buna ek olarak dört koltuklu modellerde tavana konumlandırılmış spot ışıkları ve zemin seviyesinde yer alan gölge ışıklandırması da bulunuyor.

Kabindeki atmosfer, ruh halinize uygun beş farklı Lexus Mood temasına sahip 14 renk ile daha ileriye taşınıyor. Bu modlar ise İyileştirici, Rahatlatıcı, Canlandırıcı, Odaklayıcı ve Heyecanlandırıcı temalarına sahip.

İYİ HİSSETMENİN ANAHTARI
İYİ HİSSETMENİN ANAHTARI

Kapalı bir alanda olma hissi, özellikle bir ekrana bakarken veya bir şeyler okurken rahatsız hissetmenize sebep olabilir. Lexus bu sorunu çözmek adına LM modelinin camlarını mümkün olduğunca büyük tasarladı. Böylece yolcular aracın her zaman nasıl ve nerede hareket ettiğini algılayabilecekler. Geniş yan camlara ve ön taraftaki geniş görüş açısına ek olarak cam tavan da ferahlık hissini artırıyor.

TAZUNA KOKPİT
TAZUNA KOKPİT

Aracın sürücü kokpiti, tüm diğer yeni Lexus modelleriyle aynı detaylara dikkat edilerek Omotenashi felsefesine uygun olarak tasarlandı. Tüm kontroller, göstergeler ve bilgi ekranları Tazuna konseptine göre konumlandırıldı. Bu sayede sürücünün sadece çok küçük el ve göz hareketleri yapması yeterli oluyor ve tamamen yola odaklanabiliyor. “Tazuna”, bir binicinin dizginleri nazikçe ayarlayarak at üzerinde sahip olduğu aynı türden sezgisel kontrolü tanımlayan Japonca bir kelimeden geliyor.

Kokpit tasarımı ise, Lexus Sürüş İmzası’na katkıda bulunarak sürücünün araçla sürekli iletişim halinde olmasını sağlıyor. Böylece sürücü her yolculukta sürüş konforun keyfini çıkarabiliyor. Sürücünün otomobille bütünleşmesine yardımcı olmak adına direksiyon sürücüye daha yakın ve daha dik bir açıda konumlandırıldı. Pedalların ve ayak dinlendirme alanının konumu da, hassas bir şekilde hesaplanarak yerleştirildi.

ZARİF BİR ŞIKLIK
ZARİF BİR ŞIKLIK

Yeni LM, Lexus’un yeni dönemini temsil eden tasarımına sahip ve zarif bir şıklık temasıyla geliştirildi. Sonuç olarak ortaya eşsiz ve kendinden emin görünen, aynı zamanda kolay manevralar sağlayan bir tasarım çıktı. LM’in uzunluğu 5,130 mm, genişliği 1,890 mm ve yüksekliği 1,945 mm oldu. Cömert genişliği, yüksekliği ve 3,000 mm’lik aks aralığı, arka yolcuların yaşam alanını maksimuma çıkaran kilit noktalar oldu.

Cesur ön bölüm, Lexus’un imzası olan ön panjurla bir araya getirildi. Spindle ön panjur şekli, tamponun altındaki ince açıklıklarla entegre edilerek far tasarımını da birbirine bağlıyor. LM modelinin akıcı hatları, karartılmış ön ve arka sütunlarla vurgulanıyor. Geniş camlar ise ferahlık hissini artırıyor. Büyük kayar kapılar sayesinde araca binmek çok daha kolay.

HERKES İÇİN GÜVENLİK
HERKES İÇİN GÜVENLİK

Son nesil Lexus Safety System + özelliği, Acil Direksiyon Yönlendirme Desteği ve Adaptif Hız Sabitleyici içeren Çarpışma Önleyici Sistem ile birlikte, daha yavaş şehir trafiğinde daha güvenli sürüş için Proaktif Sürüş Asistanı’na sahip. Sürücü Monitörü, sürekli olarak sürücünün durumunu takip ederek, tepki verilmediği durumlarda aracı yavaşlatabiliyor veya durdurabiliyor. Arka kayar kapılar dahil olmak üzere kapılarda Lexus’un zarif e-latch elektronik kapı açma sistemi yer alıyor. Güvenli Çıkış Asistanı birlikte çalışan sistem, arkadan gelen trafiği algılayarak kapının açılmasıyla yaşanan kazaların önüne geçiyor.

EKSİKSİZ GÜVENLİK: LEXUS SAFETY SYSTEM +
LM, yeni NX, RX ve RZ modellerinde de yer alan son nesil Lexus Safety System + aktif güvenlik ve sürücü asistanları sistemleriyle donatıldı. Bu güvenlik paketi daha geniş ölçekte kaza senaryolarını algılayabiliyor. Kazalardan kaçınmaya veya etkisini azaltmaya yardımcı olacak şekilde gerektiğinde uyarı veriyor, yönlendirme, frenleme ve çekiş gücü desteği sağlıyor. Bu güvenlik sistemi, sürücüye doğal hisler verecek şekilde ayarlandı. Çalışma kapsamı aynı zamanda sürüş yükünü de düşürerek yorgunluğun azaltılmasına ve sürücünün her zaman dikkatini korumasına katkı sağlıyor.

LEXUS SATIŞ NOKTALARI
LEXUS İKİNCİ EL ARAÇLAR
LEXUS SATIŞ NOKTALARI
LEXUS İKİNCİ EL ARAÇLAR
LEXUS SATIŞ NOKTALARI
LEXUS İKİNCİ EL ARAÇLAR
LEXUS SATIŞ NOKTALARI
LEXUS İKİNCİ EL ARAÇLAR