Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
SATIŞ SONRASI HİZMETLER
Bakım Paketleri
Bakım Paketleri

Ford Trucks bakım paketleri ile filonuzu da sizi de koruyor ve önemsiyoruz. Avantajlı fiyatlarla bakım paketlerimizi edinerek muhtemel yedek parça fiyat artışlarına karşı kendinizi korumaya alabilirsiniz. Bu paketleri bütün yetkili servislerimizde kullanabilir ya da araç kredinize dâhil edebilirsiniz.

Ford Aktif Yol Destek Asistanı (FAYDA)
Ford Aktif Yol Destek Asistanı (FAYDA)

Ford Aktif Yol Destek Asistanı’ndan destek alarak aracınız ile seyir halindeyken meydana gelebilecek pek çok sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Yardıma İhtiyaç Duyduğunuz Her An Ford Trucks Yanınızda

Aracınızı kullanırken karşılaşabileceğiniz sorunlara Ford Trucks Yerinde Servis Hizmeti ile anında çözüm bulabilirsiniz. Üstelik lüzumu halinde otel konaklaması ve uçak bileti imkânından da yararlanabilirsiniz. Aracınız yolda kaldığında hemen Ford Aktif Yol Destek Asistanı'nı arayarak destek isteyebilirsiniz. FAYDA kapsamında verilen hizmetlerden ücretsiz yararlanabilmeniz için garanti ve Ford Güvence süresi boyunca Ford Trucks yetkili servislerinde işlem yaptırmanız gerekir. Kaza meydana geldiyse garanti ve Ford Güvence durumuna bakılmaksızın çekici hizmeti ücretsiz bir şekilde sunulur. Arızalanan aracınızın onarıldığı yerden ayrılması durumunda, onarımı tamamlanan aracınızı geri alabilmeniz için Hizmet Sağlayıcı tarafından gereken düzenleme yapılır. Aracı geri almak için ulaşım hizmeti bir kişi ile sınırlıdır.

Yasal Metin

Bahsi geçen hizmetler, aracın Ford Trucks Yetkili Servisi'ne çekilmesi ve aynı gün içerisinde tamir edilememesi halinde sağlanır. Uçak bileti, ekonomi sınıfındandır ve otobüs yolculuğunun 6 saatin üzerinde olması halinde sağlanır. Hizmet, aracın ruhsatında yer alan sürücü dâhil koltuk sayısı kadar yolcu geçerlidir. Taksi hizmeti her yol yardım hizmetinde bir defaya mahsus olmak üzere en fazla 150 TL’ye kadar ve uygunluk durumuna göre temin edilir. Konaklama hizmeti arıza mahallinin sürücünün ikametgâhından minimum 120 kilometre uzakta olması hâlinde verilir. Aracın ruhsatında yer alan sürücü dâhil koltuk sayısı kadar yolcu için konaklama hizmeti sunulur. Arıza mahallinde ya da en yakın lokasyonda bulunan dört veya beş yıldızlı ya da eşdeğer bir otelde konaklanabilir. En fazla tam pansiyon ve maksimum iki gün süreyle konaklama yapılması mümkündür. Konaklama süresince gerçekleştirilen ekstra harcamalar (mini bar, spa, spor salonu, kuaför gibi) hizmet kapsamı dışındadır. Detaylar için Ford Trucks Yetkili Servisleri ile görüşebilirsiniz.

Ford Satıştan Sonra da Sizinle
Ford Satıştan Sonra da Sizinle

Siz de Ford Trucks’lı olarak aracınızın performansını, emniyetini ve 2. el değerini koruyabilirsiniz. Aracınızı yakından tanıyan profesyonel servis ve orijinal yedek parça teminatı ile Ford’unuz emin ellerde.

Aracınızın Koruma Kalkanı: Periyodik Bakım

Periyodik bakım yaptırarak aracınızın performansını koruyabilir, olası onarım maliyetlerinin önüne geçebilirsiniz. Periyodik bakım hizmeti ile Ford’unuzun ikinci el değerinin düşmesini de engelleyebilirsiniz.

Ford Trucks Periyodik Bakım Stratejisi

2016 Ford Trucks araçlarla beraber iki kategoride periyodik bakım yaptırmanız mümkündür. Bunlar: Akıllı Motor Bakımları: Bu uygulamada aracınızın üzerinde yer alan sensörlerden veri alınır. Bu veriler motor kumanda ünitesinde kullanılarak motor yaş yaşlanması hesap edilir. Motorunuza bakım yaptırmanız gerektiğinde sistem size uyarı sinyali verir. Standart Mekanik Bakımları: Bu uygulamada Ford Truck aracınızın motor çalışma saatine, kullanım vaktine ve kilometresine göre periyodik olarak uygulama gerçekleştirilir. Bu kapsamda aşağıda yer alan aralıklara göre aracınızın mekanik bakımlarını yaptırarak hem kendinizi ve aracınızı hem de aracınızın değerini koruyabilirsiniz.

2016 Model Yılı Öncesi Ford Truck’larda

Yol Aracı ve Çekici - *60.000 KM /1 Yıl (*Hangisi önce dolarsa) İnşaat Serisi - *30.000 KM/750 MÇS/1 Yıl (*Hangisi önce dolarsa)

Ford Trucks 2016 Model Yılı ve F-MAX Araçlarda

9 lt Yol Aracı - *120.000 KM /1,5 Yıl (*Hangisi önce dolarsa) 12,7 lt Yol Aracı ve Çekici - *150.000 KM /1,5 Yıl (*Hangisi önce dolarsa) İnşaat Serisi - *60.000 KM /2250 MÇS/1,5 Yıl (*Hangisi önce dolarsa)

Ford Trucks Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hava ve Yağ Filtreleri Aracınızın ana filtre elemanı değişim dönemleri için garanti ve servis kılavuzunu inceleyebilirsiniz. Ford Otomotiv Sanayi tarafından onaylanmış yağ ve hava filtrelerini kullanmaya özen gösterin. Yağ İlaveleri Yağ düzeyi minimum çizgisine ininceye dek yağ eklemeyin. Yağ düzeyinin maksimum çizgisinin üzerine çıkmamasına özen gösterin. Yağ düzeyi uyarı ışığı yandığında motora yağ ekleyin. Motor Aracınızın vitesteyken marş motorunun çalışmasına mani olan bir güvenlik sistemiyle donatılmış olmasına özen gösterin. El kitabında bulunan motor çalıştırma yönergelerine mutlaka uyun. Aracı çalıştırdıktan sonra yağ basıncı yükselene dek motor devrini artırmayın. En iyi çekişi elde etmek için aracınızı devir göstergesi üzerinde bulunan yeşil alanda kullanmaya dikkat edin. (1050-1600 rpm) Araç motorunu durdurmadan önce turbo şarj ünitesinin yağlanmaya devam etmesi için motoru bir dakika boyunca rölantide çalıştırın. Otomatik hale getirilmiş şanzımanlı araçları mümkün olduğunca otomatik konumda kullanmaya özen gösterin. Enjektör Pompası Aracınızın enjektör pompasına ait bütün ayarlarının fabrikamızca yapılmış ve mühürlenmiş olmasına özen gösterin. Yetkili servis dışında enjektör pompasının ayarlarının değiştirilmesine müsaade etmeyin. Fren Sistemi Hava tanklarında bulunan suyu günlük olarak boşaltın. Diferansiyel Kilidi Aracınızda yer alan diferansiyel kilit uyarı lambası, diferansiyel kilit anahtarı basılı konumda değilken yanarsa yetkili servise danışın. Hızınız saatte 20 kilometrenin üzerine çıktıktan sonra diferansiyel kilidini kullanmamaya dikkat edin. Diferansiyel Yağ Değişimi Kabini kaldırmadan önce el frenini çektiğinizden, vitesi boşa aldığınızdan ve ön kaputu açık bıraktığınızdan emin olun. Yakıt Aracınızın motoru EN590 standartlarına uygun Euro Dizel ile çalışacak biçimde tasarlanmıştır. Bu nedenle ucuz mazot kullanmanız motorun işlevi ve parçaları üzerinde olumsuz etki bırakabilir. Ayrıca ucuz mazot kullanmanız motorun ömrünü kısaltarak performansını düşürebilmektedir. Yakıt sistemiyle ilgili aracınızda herhangi bir yaşamamak için Euro Dizel (En 590 standartlarına uygun) kullanmaya dikkat edin. Üre Euro5 veya Euro6 emisyonu bulunan Ford Trucks aracınızda üre sistemi yer alır. Üre deposuna, üre dışında herhangi bir kimyevi madde koymayın. Depoya yalnızca DIN 70070/ ISO 22241-1 standardına uygun üre ilave edin.

Araçlarınız Ford Trucks Teminatı ile Güvende
Araçlarınız Ford Trucks Teminatı ile Güvende

Aracınız ile ilgili sorunlar Ford Trucks Garanti ile sorun olmaktan çıkıyor. Ford Trucks’ınızı Garanti’leyin, aracınızı korumaya alın. Henüz satın aldığınız Ford Trucks aracınızın garanti süreleri ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz.

Gezici Servis
Gezici Servis

Siz servisi dert etmeyin diye Ford Trucks Gezici Servis bir telefonla hizmetinizde. Ford Trucks Gezici Servis kapsamında Periyodik bakım Motor parça değişimi Şanzıman tamiratı Elektrik tesisatı onarımı ve değişimi Lastik bakımı Trim onarımı Elektronik teşhis (Diagnos) Mekanik parça değişimi gibi pek çok işlem ayağınıza kadar geliyor.

Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu
Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu

Ford Trucks aracınızla ilgili servis ve hizmet detaylarını tanıtım ve kullanım kılavuzu ile öğrenebilirsiniz.

Ford Trucks Aracınızı Yakından Tanıyın

Aracınızı ve özelliklerini yakından tanımanız için sizlere detaylı bir kullanıcı el kitabı hazırladık. Ford Trucks Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu ile teknik ve donanımsal bilgilere, aracınıza dair önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylelikle Ford Trucks aracınızı tanımanın avantajı ile ayrıcalıklı sürüş keyfinden yararlanabilirsiniz. Aracınıza detaylı bir şekilde hâkim olmak ve daha emniyetli bir sürüş için el kitabını hemen indirebilirsiniz.

Siz Nerede Ford Trucks Orada
Siz Nerede Ford Trucks Orada

Yoğun çalışma temposu içerisinde aracını bakıma götürmeye vakit bulamayanlara bir müjdemiz var! Yerinde Bakım Hizmeti ile artık yetkili servise gitmenize gerek kalmıyor. Yetkili servisimiz dilediğiniz an ayağınıza gelip aracınızın bakımını en iyi şekilde yapıyor. Böylece iş hayatınız kolaylaşıyor, size ekstra zaman kalıyor.