Ford Transit Van

Ford Transit Van

209.300 TL
Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

EN ZORLU İŞLER İÇİN, EN BÜYÜK ARACIMIZ

Ford Transit’in neden bir ticari araç ikonu olduğunu görmek zor değil.

Kategorisindeki en büyük Van, güvenilir, güçlü ve taşımak istediğiniz her şeyle başa çıkabilir.

Emisyonları düşürürken güç ve yakıt verimliliğini arttıran yeni Ford EcoBlue 2.0L TDCi motorla birlikte, işletme maliyetlerini daha da düşürmek için Transit'i daha uzun servis aralıklarına uygun tasarladık.

Her zaman olduğu gibi, bu son derece konforlu ve dayanıklı araçla pek çok teknolojinin avantajlarından yararlanarak sürüş deneyimi ve işinizi kolaylaştıracaksınız.

Rakipsiz yeni Ford EcoBlue TDCi motor

Transit, yenilikçi ve güçlü yeni Ford EcoBlue 2.0L TDCi motora sahiptir. Bu motor sadece emisyonları düşürürken yakıt verimliliğini ve gücünü geliştiren ileri teknolojiye sahip değil, ayrıca Euro Stage 6 emisyon yasalarına uygun olarak birden fazla yöntemle geliştirilmiştir.

Her amaca uygun

Transit'in neredeyse tüm özellikleri, işletme ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere belirlenebilir. Modeller Van, Çift Kabinli In-Van ve Kombi gövde stillerini içerir. 15.1m3 yükleme hacmi ve 4.2m uzunluğa kadar bir yük alanına sahip olmak üzere üç gövde uzunluğu ve iki tavan yüksekliği seçeneği vardır. Brüt Araç Kütlesi (GVM) seçenekleri 2,900 kg’dan 4,700 kg'a kadardır. Yeni Ford EcoBlue 2.0L TDCi motorlarından ve manuel veya otomatik şanzımanlardan alınan Önden Çekişli (FWD), Arkadan Çekişli (RWD) ve Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi (AWD) olarak 3 güç seviyesi seçeneği bulunmaktadır. Tüm bunların üzerine, siparişinize göre SVO seçenekleri de dahil olmak üzere çok çeşitli opsiyonel donanımlar bulunmaktadır. Transit’inizi nasıl isterseniz öyle oluşturun.

Dış Tasarım

Transit Van'ın içi de dışı da amacına uygun tasarlandı

Aracın dış özellikleri, modern tarzı ve pratik kullanımı bir arada sunuyor. Gelişmiş aerodinamik özellikleri daha fazla yakıt verimliliği sağlar. Ayrıca parçaları da düşük işletme maliyeti sağlamak hedefiyle servis ve değişim kolaylığı sağlayacak şekilde tasarlandı.

İç Tasarım

Konforlu ve kullanışlı

Kullanışlı ve dayanıklı yapıda, maksimum konfor ve rahatlık için geliştirildi: Binek araçları andıran iç tasarımı, tüm kumandalar ve eşya bölmeleri rahatça ulaşabileceğiniz şekilde ergonomik olarak yerleştirildi.

görsel

Renk Seçenekleri

Yolculuk yorucu olmaktan çıkıyor

Şehir sokakları, otoyollar, kasaba yolları, kırsal yollar... İşiniz sizi nereye götürürse götürsün Transit ile rahatlığın tadını çıkarın. 

Bir dizi yenilikçi teknoloji sayesinde sürüş ve park etme daha kolaydır. 

Park sensörlerinden yoldaki engeller ve yayalara karşı sizi uyarabilecek sistemlere kadar, şeritten çıkmaya başlarsanız sizi uyaran ve hatta yorgunluğun neden olabileceği değişiklikleri tespit etmek için sürüş davranışınızı izleyen, daha akıllıca çalışan, ama daha zor olmayan bir araç.

Yaya güvenliğine yardımcı olan sistem

Opsiyonel olarak sunulan Yaya Algılamalı Çarpışma Öncesi Destek ve Aktif Fren yolunuzdaki araçlar ve yayaları tespit etmek için bir radar ve kamera kullanır. Bu sistem sizi olası bir çarpışmaya karşı uyarır. Bu uyarıya yanıt vermediğiniz durumda Aktif Fren otomatik olarak devreye girip kazayı önlemeye veya olası hasarı azaltmaya çalışır (80 km/s hıza kadar).

SelectShift otomatik vites

Yeni 130 PS ve 170 PS Ford EcoBlue 2.0L TDCi motor yeni altı vitesli SelectShift otomatik şanzımanla birlikte sunulur. Özellikle yoğun dur-kalk gerektiren trafiklerde pürüzsüz ve rahat sürüş deneyimi için tasarlanmıştır. Eğer isterseniz vitesi manuel olarak da değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda kaygan yüzeyler ve dik yokuşlar gibi zorlu sürüş koşullarında vitesi kilitleme özelliğine de sahiptir.

Hız kontrol sistemi ile otomatik uyum

Adaptif Hız Kontrol sistemi hızınızı belirlemenizi sağlar ve siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek bu hızı korur. Yerleştirilmiş RADAR sensörü önünüzde bir araç tespit ederse, hızınızı ayarlanmış bir mesafeye uygun olarak azaltır. Önünüz açıldıktan sonra aracınız seçtiğiniz hıza göre artar.

İleri Uyarı teknolojisi Adaptif Hız Kontrolle birlikte sunulur ve kazara önünüzdeki araçla çok yakın olmanız durumunda sizi uyarmak için tasarlanmıştır.

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Opsiyonel olarak sunulan Şerit Takip Sistemi eğer kazara şeridinizin dışına kaydığınızı tespit ederse direksiyona titreşim yollayarak ve gösterge panelinde bir ışık yakarak sizi uyarır. (Titreşimin hassaslık seviyesini birden üçe kadar seçebilirsiniz.)

Sürücü Uyarı Sistemi yorgun olduğunuzda sizi uyarır

Sürücü Uyarı Sistemi olası bir kazaya mahal vermemek için sürüş davranışlarınızdaki her değişikliği sürekli olarak izler. Sistem eğer dikkatsiz davrandığınızı tespit ederse uyarı panelinde yanıp sönen bir ikazla mola vermenizi önerir.

Dikkatinizden kaçan trafik işaretlerini görür

İşaretler ister yol kenarında, ister yolun üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Trafik İşareti Tanıma Sistemi işaretleri tanımlayabilir, gösterge panelinde bir hız veya sollama yapılmaz simgesi belirir ve girdiğiniz her yeni hız sınırında değişir.

Daha kolay geri vites

Dubalar, banklar, alçak duvarlar… Opsiyonel olarak sunulan arka görüş kamerası orta konsolda bulunan ekranda arkanızda ne olduğunu görmenizi sağlar. Aracınızı arka vitese taktığınızda kamera otomatik olarak aktive olur ve en küçük alanlara bile güvenle girmenizi sağlayan sanal çizgilerle park etmenize yardımcı olur.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Opsiyonel olarak sunulan park mesafe sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir. Bu özellik daha güvenli bir şekilde manevra yapmanıza yardımcı olmak üzere geliştirildi.

Yağmura göre otomatik ayarlanan silecekler

Opsiyonel olarak sunulan Yağmur Sensörlü silecekler ön camınızda ıslaklık algıladığı an yağmurun hızına bağlı olarak çalışmaya başlar. Sileceklerinizin hangi ıslaklık seviyesinde çalışmaya başlayacağına altı hassasiyet seçeneğinden birini seçerek siz de karar verebilirsiniz.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Opsiyonel olarak sunulan otomatik yanan farlar, sensörler yardımıyla ışık azalmasını tespit eder ve sürüşü kolaylaştırmak için ön farları otomatik olarak açar. Aynı şekilde tünele girildiğinde de otomatik olarak farlar yanar.

Otomatik Uzun Farlar. Diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan yolu görmenize yardımcı olur

Gece sürüşlerinde size yardımcı olan opsiyonel Otomatik Uzun Far özelliği, karşıdan gelen ya da önünüzde bulunan araçları algılar ve bir süre uzun farları kapatıp kısa farları yakar. Daha sonra yeniden uzun farları otomatik olarak yakarak maksimum görüş sağlar.

Gece karanlığında daha kolay manevra

Geceleyin, keskin bir dönüş yapmanız gerektiğinde Transit opsiyonel olarak sunulan yeni statik köşe lambalarıyla size yardımcı olur. Hızınız 30 kph’ın altındayken dönüş yaptığınızda sistem otomatik olarak aktif olur. Ön farın üstünde yer alan statik köşe lambaları dönmek istediğiniz yola doğru açı yaparak önünüzü aydınlatır.

Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi

Hareket zorlaştığında, hiçbir şey dört tekerden çekişin temkinli yol tutuşunu yenemez. Seçili modellerde mevcut olan Transit’in akıllı AWD sistemi, her bir tekerleğin sahip olduğu kavrama seviyesini algılar ve torku motorun en etkili olduğu yere yönlendirir.

Yolculuklarda daha az yorgunluk, daha fazla ekonomi

Adaptif Hız Kontrol sistemi hızınızı belirlemenizi sağlar ve siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek bu hızı korur. Direksiyon üzerindeki düğmeleri kullanarak hızınızı seyir halindeyken de ayarlayabilirsiniz..

Daha fazla kontrol için maksimum kavrama

Dinamik Tork Kontrolü özelliği, yol zemini ve sürüş koşullarına uyumlu olarak motor torkunu ön tekerlekler arasında dengeler. Saniyede 100 işlem gerçekleştiren sistem kavramayı en üst düzeye çıkarır ve yolda köşelerde ve dalgalanmalarda hareketinize yardımcı olarak tutuş sağlar.

Her manevranız daha kolay

Orta Saşi Transit Van'ın dönüş alanı, yalnızca 11,9 metredir (Kısa şasi kamyonetlerde 11,4 m). Özellikle gelişmiş hidrolik direksiyon ile daha uzun modellerin bile manevra kabiliyeti yüksektir ve döndürülmesi kolaydır.

Akıllı ve kullanışlı özelliklerle donatıldı

Transit, en iyi kullanım özellikleri sunmanın yanı sıra hayatınızı da kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Araçta çok sayıda zekice planlanmış özellik ve teknolojiler yer almaktadır. SYNC 3 teknolojisi sayesinde sesli kontrolü kullanarak hareket halindeyken sesli arama yapabilirsiniz.Böylece ellerinizi direksiyondan tutarken ve gözler yolda iken, hareket halindeyken iş yapabilirsiniz.

Ford SYNC 3

SYNC sisteminin en gelişmiş versiyonu olan SYNC 3; geliştirilmiş sesli komutları, yeni eklenen özellikleri, hızlı ve kolay kullanımı ile müziğin, sıcaklığın, navigasyon sisteminin kontrolünde beklentilerin çok üzerinde kolaylık sağlıyor. SYNC 3'ün yenilenmiş dokunmatik ekran tasarımı kullanımı kolaylaştırıyor. 8” dokunmatik ekran, SYNC 3 ile akıllı telefonlarınız veya tabletlerinizde bulunan sürükle bırak fonksiyonunu navigasyon alanında dahi kullanmanıza olanak sağlıyor. SYNC 3 aynı zamanda Applink, Apple’s CarPlay ve Android Auto ile bağlanarak telefonunuzdaki bazı özelliklerin araç ekranına aktarılmasına olanak tanıyor.

Not: SYNC 3 ile akıllı telefon bağlantısı sadece iPhone 5/Android 5.0 (Lollipop) ve üzeri sürümler ile sağlanabilmektedir. Bazı SYNC 3 fonksiyonları veri transferi gerektirebilir ve buna göre ücretlendirmeye sebep olabilir. Android Auto ve Apple CarPlay internet sitelerinden kendi ülkenizde kullanılabilir güncel özellikleri kontrol edebilirsiniz.
Not: SYNC 3 sistemi ile kontrol edilebilir özelikler araçların donanım seviyesine bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Transit Van Panel'inizi geliştirin

Transit Panel Van standart olarak yüksek donanıma sahiptir , ancak bu üç opsiyonel Görünürlük Paketinden biriyle geliştirebilirsiniz.

Görünürlük Paketi 1
• Elektrikli ve ısıtmalı kapı aynaları
• Quickclear ısıtmalı ön cam
• Yıkama suyu için hassas sensör

Görünürlük Paketi 2
Bir paketin içerdiği her şeyin yanı sıra:
• Elektrikli katlanabilir kapı aynaları
• Otomatik farlar
• Yağmur Sensörlü Silecekler
• Gösterge paneli
• Sis lambaları

Görünürlük Paketi 3
Paket 1 ve Paket 2’nin içerdiği tüm özelliklere ek olarak :
• Trailer Hitch Assist'li arka görüş kamerası
• Sürücü Uyarısı ile Şerit Koruma
• Yüksek seri gösterge grubu

Hareket halindeyken çalışmanıza yardımcı olacak her şey

Sürücü kabini, iş yaşamınızda size yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Örneğin, ikili ön yolcu koltuğunu tercih ederseniz, orta koltukta, dizüstü bilgisayar ya da bloknotunuzu rahatça koyabileceğiniz bir katlanır masa yer alır. Ayrıca ikili ön yolcu koltuğunun altında 93 litrelik gizli bir eşya bölmesi; araç paneline gizlenmiş ve cep telefonunuz veya MP3/iPod aygıtınızı koyabileceğiniz (12 volt güç girişiyle birlikte) bölme; A4 dosyalarınızı asabileceğiniz torpido gözü; ve çok sayıda kullanışlı şişe ve bardak tutacağı da vardır.

Eğlendiren ve bilgilendiren bir sistem

Pek çok araç içi eğlence ve bilgi donanımı seçenekleri arasında, DAB radyo, CD player, USB girişi, yüksek kaliteli hoparlörler, Navigasyon ve sesle kontrol edilen Ford SYNC bulunmaktadır.

Isıtmalı ön cam sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin

Bu akıllı özellik, buzlu kış sabahlarında zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sıcaklık sıfırın altında bile olsa sistem, tek bir düğme dokunuşuyla camdaki buzlanmayı birkaç saniyede çözer.

Hatasız yakıt doldurmayı sağlayan Ford Kolay Yakıt

Bu özellik sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksızdır, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmeyecektir. Ford Kolay Yakıt sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Kendini koruyabilen yan aynalar

Dar alanlarda manevra yaparken ya da aracınız dar bir sokakta park halindeyken yan aynalar kolaylıkla zarar görebilir. İsteğe bağlı sunulan elektrikli aynalar, bir düğme dokunuşuyla içe doğru kapanarak bu tür hasarlardan korunur. Isıtmalı özelliğiyle de sabahları buzlanma olduğunda aracınızı daha çabuk ve daha güvenle çalıştırırsınız.

Yeni, daha rahat ön koltuklar

İdeal sürüş pozisyonunuzu bulmanızı sağlamak için, sürücü koltuğuyla birlikte direksiyon simidi de tam ayarlanabilir. Ayrıca, yerleşik kolçak ve isteğe bağlı özellik olarak sunulan ayarlanabilir bel desteği ile ısıtmalı koltuklar da bulunur. Araç, ticari araçların dayanıklılık standartlarını sağlarken, aynı zamanda size binek araçlarda bulabileceğiniz rahatlığı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Size uyum sağlayan direksiyon kolonu

Rahat ettiğiniz, ideal sürüş pozisyonunu bulmanıza yardımcı olmak için direksiyon kolonunun yükseklik ve derinliği kolayca ayarlanabilmektedir.

Yüksek çekiş gücü ve yakıt ekonomisi

Yeni EcoBlue TDCi 2.0 litre motor serisi yüksek düzeyde güç ve tork sağlarken aynı zamanda daha az emisyonla yüksek yakıt verimliliği sunmaktadır . Ayrıca Euro Stage 6 emisyon yasalarına uygun geliştirilmiştir.

Akıllı Şarj, Hızlanma Kontrolü ve Otomatik Start-Stop sistemleri gibi teknolojilere sahip Transit, yakıttan tasarruf etmenizi sağlayacak, sahip olma maliyetinizi azaltacak ve değerli yatırımınızın geri dönüşünü en üst düzeye çıkaracak şekilde geliştirilmiştir.

video

Ford EcoBlue TDCi Motor

Transit gelişmiş 2.2 litre TDCi motor ve yeni nesil tam otomatik vitesli 2.0 litre EcoBlue TDCi 170 PS motor ile rakipsiz. Önden çekişli 6 ileri tam otomatik vitesli şanzıman ile birlikte sunulan yeni nesil 2.0 litre EcoBlue TDCi motor; 170 PS Güç ve 405 Nm Tork sayesinde yüksek çekiş gücü ve üstün sürüş performansının yanı sıra üstün mühendislik tasarımı sayesinde mükemmel yakıt ekonomisi ve Euro 6 emisyon seviyesi ile yüksek verim sağlamaktadır.

Daha yüksek performans. Daha az emisyon

Yeni gelişmiş Ford EcoBlue 2.0L TDCi dizel motorlar, Euro5 emisyon standardına karşılık azot oksit (NOx) emisyonlarında %55'lik bir azalma belirleyen Euro6 emisyon standartlarına uygundur.

Kirliliği ortadan kaldıran katkı maddesi

Seçici Katalitik İndirgeme (SCR) sistemi, egzoz gazındaki NOx emisyonlarını azot ve suya dönüştürmek için bir üre/su bazlı bir sıvı olan AdBlue® kullanır. Partikül filtresi, çıkan egzoz partiküllerinin %99'undan fazlasını aracın egzozundan düşürür. Doğru şekilde çalışabilmeniz için, Ford Transit Van Euro6 dizel motorunuzun AdBlue® deposu AdBlue® sıvısı ile doldurulmalıdır. Sıvı seviyesi çok düşük olduğunda sistem uyarı ışıkları yanar. Daha fazla bilgi için, Transit Van Kullanıcı El Kitabı’nı inceleyebilirsiniz.

Sürüşünüzü dengeleyin

Transit'in yeni Ford EcoBlue 2.0 litrelik TDCi dizel motorları, ön, arka ve dört tekerden çekiş özellikleriyle ihtiyaçlarınıza göre optimum paketi sunar.

Önden çekişli
• Daha kısa yük yüksekliği, yükleme alanında ilave iç yükseklik ve daha büyük yükleme alanı
• Daha fazla yük ve yakıt verimliliği için daha hafif boş ağırlık

Arkadan çekişli
• Ağır yüklendiği durumlarda üstün çekiş
• Ağır yükleme uygulamaları ve çekme için en uygun seçenek

Dört tekerlekten çekiş
• Sürücü tarafından seçilebilen AWD, zorlu arazi şartlarında ekstra çekiş sağlar
• Normal şartlar altında sürücü arka tekerleklere yönlendirilir. Devreye alındığında, sistem motor torkunu en fazla kavramaya sahip tekerleklere doğru otomatik olarak arttırır.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Aracınız trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunda, bu opsiyonel teknoloji, motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise siz her zamanki gibi birinci vitesi seçerken sistem aracı yeniden çalıştırır. (Şehir içi trafikte) %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Start-Stop özelliği kent trafiğinde dolaşırken özellikle verimli bir sistemdir.

Akünüzü şart etmenin daha verimli yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

Aracınızı daha ekonomik sürmenize yardımcı olacak Hızlanma Kontrolü

Bu yeni gelişmiş sistem, aracınızın ivmelenme hızını yük miktarına göre denetler. Bu özellik sayesinde yakıt tüketiminizi, sürüş tarzınıza bağlı olarak %15'e kadar düşürebilirsiniz. Kullanılan teknoloji ayrıca birçok parçanın yanı sıra motor, fren ve lastiklerde aşınma ve yıpranma oranının azaltılmasına da yardımcıdır.

Yakıt tasarrufu sağlayan vites geçişleri için Vites Göstergesi

Gösterge panelindeki lamba, maksimum yakıt tasarrufu için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit, ama etkili bir yöntemdir.

Yüksek verimlilik. Düşük işletme maliyeti

Transit, yetenekleri ve esnekliğiyle haklı bir ün kazanmıştır. Hangi şasi boyunu, tavan yüksekliğini ya da kabin stilini seçerseniz seçin geniş bir yük alanına ve uzun yükleme mesafesine sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Yük alanının düzeni, kullanılabilir alanı en üst düzeye çıkartmak için özel olarak tasarlanmıştır. Sonuçta, tüm ürün serisinde dört taneye ve L4 (Jumbo) modelinde beş taneye kadar Europalet için yer bulunmaktadır. Yan ve arka kapılar, aracınızın yüklenmesini ve boşaltılmasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Aracın verimliliği işletmenizin para kazanmasına yardımcı olurken, düşük sahip olma maliyeti de tasarruf etmenize katkıda bulunur.

Alanın en verimli kullanımı

Transit aracınızın yük alanında artık daha da rahat ve kolay çalışabilirsiniz. Daha fazla kullanılabilir alan sağlamak için yan duvar açıları dikleştirildi ve tavan yükseltildi. Yük mesafesinin tüm standart boru, panel, rulo halı, merdiven gibi eşyanıza uygunluğunu sağlamak için Transit'ler şimdi yaklaşık 300 mm daha uzun.

Daha uzun yükler için daha fazla alan

Diğer vanlarda tavan bagajında taşınması gereken yükleri van aracınıza kolaylıkla yerleştirirsiniz. Aslında Transit'in yükleme uzunluğu daha fazladır. Dolayısıyla seçtiğiniz modele bağlı olarak büyük yükleri de yükleyebilirsiniz: Tam çelik yük bölmesi takılı haldeyken yerde 3,04 m, 3,49 m ve 4,21 m uzunlukta yükleri taşıyabilirsiniz.

görsel

Temizlemesi kolay güvenli yükleme alanı

Dayanıklı bir yük zemin astarı standart olarak sunulmaktadır. Bu astar, aracınızın zemini korumakla kalmaz, aynı zamanda araç kullanırken gürültüyü azaltmaya yardımcı olur. Zeminin yan taraflarındaki 100 mm yükseklik sayesinde fırça, süpürge veya yıkayarak temizlemek oldukça kolay.

Daha aydınlık yük alanıyla daha güvenli, daha zahmetsiz yükleme

Standart özellik olarak sunulan yeni lambalarla, aracınızın yük alanı önceki modellere göre çok daha aydınlık. Dilerseniz, ultra parlak LED aydınlatma seçeneğini de isteyebilirsiniz. Bu büyüklükteki araç için çok akıllı ve kullanışlı bir özelliktir.

Yükünüzün güvenliği için bağlama noktaları

Yan duvarlarda bulunan sabit bağlama noktaları, aracınızın yük tabanının pürüzsüz kalmasını sağlıyor. Sistem ve standart olarak takılan tam çelik yük bölmesi, DIN ve ISO standartlarıyla uyumludur.

Aracınıza kolayca biner ve inersiniz

Arka tampona yerleşik geniş, yüksek kavrama özellikli basamak, yük alanına kolayca girmenizi sağlar ve elle yükleme yapmanızı kolaylaştırır.

Dirençli ama pürüzsüz çalışan yan kapılar

Bu kadar büyük bir yük alanına sahipseniz yan kapılar çok önemlidir. Çoğunlukla sık kullanıldıkları için tüm mekanizma kolay kullanım ve dayanıklılık göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Çift hareketli açma kolu sayesinde kapılar pürüzsüzce açılır ve kapanır. 'Pozitif kontrol' mandalı açıkken kapıyı sabitler; yan kapı kapanmamışsa ya da doğru kilitlenmediyse sesli uyarı verir.

Geniş açılan arka kapılar

Dirençli arka kapılarda gürültüyü azaltmak, daha güvenli kapanma sağlamak ve suyun yük alanına sızmasını önlemek için 360 derecelik conta bulunmaktadır. Modele göre isteğe bağlı sunulan menteşeler aracın yan tarafına doğru açılabilmekte ve açıkken 90 derecede kilitlenebilmektedir. Kontrol kolları, kullanılmadığında kapının içine yerleşerek saklanabilmektedir. Kapının iç kenarında yer alan yansıtıcı çıkartmalar, kapılar 90 derece açıkken yoldaki diğer kullanıcılar için hemen göze çarpan bir uyarı görevi görmektedir.

Aracınızdan daha az ayrı kalmanız için uzun bakım aralıkları

Transit'in her parçası ve her bileşeni, aracın dayanıklılığını en üst düzeye çıkarmak, bakım gerektirmeden daha uzun süre çalışmak hedefiyle geliştirilmiştir. Bu sayede, bakım aralıkları 20.000km ya da 1 yıl olarak belirlenmiştir.

Delinmeye karşı uzun süreli garantiyle daha fazla güvence

Transit'in 12 yıl süreyle delinmeye karşı garantili olması, aracın imalat kalitesinin bir ölçütüdür.

Güçlü güvenlik ve koruma özellikleri

Aracınızı yokuşta hareket ettirmenin güçlüklerini ortadan kaldıran özellikten, sizin adınıza acil durum servislerini aramaya kadar birçok görevi yerine getiren sisteme kadar, Transit'te hayatı kolaylaştıran çok sayıda teknoloji vardır. Araçta aynı zamanda sizi hemen hemen her durumda koruyan ve aracınızı (ve yükünü) en kararlı hırsızlara karşı bile güvenceye alan birçok sistem bulunmaktadır. Özelliklerin standart / opsiyonel olma durumu için donanım tablolarına bakınız.

Ford SYNC ve Acil Yardım: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz*

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Yardım'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım servisini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.

*Ford Acil Yardım sistemi, 40'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Yardım özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Yan rüzgar dengelemesi

Aracın rotasına doğru esen rüzgardan etkilenmekte olduğunu tespit etmek için Elektronik Denge Kontrolü sistemini kullanarak sürücünün gürültülü koşullarda şeritte kalmasına yardımcı olur.

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur*

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol

Yük Adaptif Kontrol (LAC), Elektronik Denge Kontrolünü, Transit'in yüklü veya boş olmasına göre ayarlar. Tüm yükleme koşullarında kontrol ve denge sağlamayı sunar.

Yuvarlanma Stabilite Kontrolü

Ford'un eşsiz yuvarlanma seviyesi sensörü, Yuvarlanma Stabilite Kontrolü sisteminde, özellikle yüksek kütle çekim olan ve dönüş yapılan koşullarda lastikleri dengede tutmaya yardımcı olur..

Kontrolü sağlamanıza yardımcı olur

Sürücü virajı fazla hızlı aldığında motor torkunu azaltarak her bir lastiğe fren uygular ve aracın güvenle kontrol altında olmasına yardımcı olur.

Römorkunuzun güvenli çekişini sağlar

Treyler Eğim Kontrolü (TSC) treylerin 'gezinmesini' veya savrulmasını algılar ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak için aracınızın hızını düşürerek daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Sert fren yapmanız gerektiğinde aracın arka bölümünde uyarı verilir

Ani fren yapıldığında, Acil Fren Uyarı Lamba sistemi (EBL) sayesinde acil durum fren lambaları yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır.

Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

Uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemi standarttır ve bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarı etkinleştirmediğiniz sürece diğer kapılar güvenli biçimde kilitli kalırken, ihtiyacınıza göre tek bir kapıyı açabilirsiniz. Bu anahtar, aracın tüm kapı kilitlerini açıp kapamak için de kullanılmaktadır.

Kurcalanmaya karşı korunmalı kapı kilitleri

Kilitlerin delme ya da yontma yoluyla kırılmasını önlemek amacıyla, kurcalanmaya karşı dirençli bir merkezi çiftli kilit sistemi de bir seçenek olarak geliştirilmiştir.

Seyir halindeyken kilitlenen kapılar

Aracın devinimiyle kilitlenen sistem sayesinde aracınız ilerlemeye başlar başlamaz tüm kapılar otomatik olarak kilitlenir. Standart özellik olarak sunulan sistem, gösterge grubundan açılıp kapatılabilmektedir. Bir çarpışma durumunda dışarıdan gelecek yardımın etkilenmemesi için araçlarda, çarpışmanın şiddetine bağlı olarak otomatik etkinleşen kilit açma özelliği bulunmaktadır.

Yüksek seviye çift alarm seçeneği

İsteğe bağlı sunulan alarm, kapıların ya da motor kapağının zorlanarak açılması durumunda devreye girerek aracınızı korur. Daha da fazla koruma için Thatcham Kategorisi 1 alarm sistemini de seçebilirsiniz. Bu gelişmiş sistem, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak devreye girer ve aracınız zorlandığında, çekildiğinde ve hatta araç içindeki hareketlere güçlü bir alarm sesiyle uyarı verir.

Ekstra, bağımsız yedek alarm seçeneği

Bataryalı yedek ses aracı, Thatcham alarm seçeneği ile birlikte gelen ilave bir ikincil alarm sistemidir. Bu araç, alarm tetiklendiğinde bir siren çalar ve kendi güç kaynağı dahili olduğundan araç aküsünün bağlantısı kesilmiş olsa bile çalmaya devam eder.

KREDİ HESAPLAMA

Faiz oranları örnek olarak verilmiştir. Kredinin kullanıldığı finans kurumuna, kredi tutarına ve aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir.
Kredi TutarıFaiz Oranı (%)Taksit SayısıAylık Ödenecek Tutar