Ford Fiesta

203.550 TL
Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

FORD FIESTA

Yepyeni tasarımı, hayatı kolaylaştıran teknolojik özellikleri ve her yaşam tarzına uygun seri seçenekleriyle Ford Fiesta!

Panoramik cam tavan, paralel ve dikey park edebilme özellikli Otomatik Park Sistemi, 10 hoparlörlü B&O Play müzik sistemi, 8” dokunmatik ekranlı SYNC 3multimedya sistemi ve yepyeni tasarımını incelediğinizde bu aracın göründüğünden çok daha fazlası olduğunu keşfedeceksiniz.


 

Akıllı Sürüş Teknolojileri

Teknolojinin her zaman bir amacı olmalıdır. Fiesta'nızı çalıştırdığınızda, birçok gelişmiş özellik ve sistemi hayata geçirirsiniz. Örneğin, Otomatik Park Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Otomatik Yanan Farlar, Araç İçi Multimedya Sistemleri... Bu akıllı ve kullanışlı teknolojileri deneyimlemeye hazır olun, benzersiz bir sürüş deneyimi sizi bekliyor.

Daha eğlenceli, daha güvenli, daha konforlu yolculuklar

Akıllı teknolojiler hayatınızda nasıl kolaylıkla çalışıyorsa, arabanızda da aynı şekilde çalışmalı. İşte bu nedenle, hayatınızı kolaylaştırmak için SYNC 3, yolculuklarınızı daha eğlenceli kılmak için B&O PLAY ve her sürüşü daha keyifli hale getirmek için Açılabilir Panoramik Cam Tavan Fiesta'da sizinle buluşuyor. Bütün bunları ve daha fazlasını, ihtiyacınız olan konfor ve rahatlığı sağlayan bir otomobilde keşfetmeye hazır olun.

Akıllı teknolojiler ile güç ve verimliğin keyfini çıkarın.

Fiesta’da heyecan verici performansla verimlilik arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Beş yıl üst üste yılın uluslararası motoru ödülünü alan ve yakıt tasarrufunu bir üst seviyeye çıkaran 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor Otomatik Başlat Durdur Sistemi ile emrinizde. Fiesta 1.5L TDCi Dizel ve 1.1L Benzinli Manuel motor seçenekleriyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir motor yelpazesi sizlerle buluşuyor. Yüksek performanslı ve verimli motor seçenekleri gelişmiş sürüş dinamikleri ve hassas yol tutuşuyla eşsiz bir sürüş deneyimine hazır olun.

Gelişmiş Güvenlik Teknolojileri

Fiesta, her koşulda sizi ve sevdiklerinizi korumak için tasarlanan bir dizi gelişmiş teknolojiye sahiptir. Acil Durum Yardımlı SYNC 3 bunlardan sadece biri.

 

Akıllı teknolojilerle güç ve verimliliğin keyfini çıkarın

Fiesta’da heyecan verici performans ile verimlilik arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Yüksek performanslı ve verimli motor seçenekleri gelişmiş sürüş dinamikleri ve hassas yol tutuşu ile eşsiz bir sürüş deneyimine hazır olun.

 

Benzinli Motor Seçenekleri

Fiesta otomobil kullanım alışkanlıklarınız ve hayat tarzınıza uygun benzinli motor seçenekleri sunuyor.

Beş yıl üstüste Yılın Uluslararası Motoru ödülünü alan ve yakıt tasarrufunu bir üst seviyeye çıkaran 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor otomatik şanzıman seçeneği ile 100 PS güç ve 170 Nm Tork üretiyor.

1.1L Benzinli motor seçeneği manuel şanzıman seçeneği ile de 85 PS güç, 110 Nm Tork ve 101 g/km emisyon seviyesi ile ekonomik sürüş deneyimi sağlıyor.

Dizel Motor Seçeneği – Düşük Yakıt Tüketimi

Fiesta'nın gelişmiş dizel motor seçeneği ile düşük yakıt tüketimini Ford dinamik sürüş DNA'sı ile birlikte yaşayabilirsiniz.

Ödüllü 1.5L TDCi motoru manuel şanzıman ile 85 PS güç ve 215 Nm Tork sağlarken, 87 g/km’lik düşük emisyon seviyesi ile ekonomik sürüş deneyimi sağlıyor.

Otomatik Başlat Durdur

Fiesta'nız bu teknoloji ile trafik ışıklarında veya yoğun trafikte durduğunda, otomobilinizin motoru otomatik olarak kapatılmasına rağmen klima, radyo ve Ford SYNC 3 gibi temel birimlere enerji sağlanmaya devam ederek yakıt tasarrufu sağlar. Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise debriyaja basarak veya otomatik şanzımanlı modellerde gaz pedalına basarak, otomobiliniz sistem tarafından yeniden çalıştırılır. Şehir içi trafikte %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Başlat Durdur özelliği, özellikle şehir içi trafiğinde otomobilinizin keyfini sürerken verimlilik sağlayan bir sistemdir.

EcoMode

Fiesta'nın dahiyane verimlilik özelliklerinden biri, EcoMode'dur. Bu sistem ile örneğin ivme hızı, rölanti devir hızı ve klimanın pervane hızı düşürülerek yakıttan tasarruf etmeniz için gerekli ayarlar yapılır.

Manuel mi, otomatik mi? Siz karar verin

Her şanzıman çeşidi işinizi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bir 5 vitesli, bir 6 vitesli manuel seçenekleri ve bir 6 vitesli otomatik seçeneği mevcuttur. Fiesta’da her vites değişikliği performansından ödün vermeden yumuşak bir geçişle sağlanır.

Daha fazla tasarruf sağlayan gelişmiş aerodinamik özellikler

Aracınız düşük hızlarda seyrederken Aktif Ön Izgara Sistemi motorun soğutulması amacıyla havalandırmayı açık tutar. Aracınız hızlandığında sistem havalandırmayı otomatik olarak kapatır; bu sayede daha yüksek aerodinamizm sağlar, yakıt tasarrufuna yardımcı olur. Bu teknoloji, zaman içinde büyük bir fark oluşturabilir.

Standartlara uygun motor

Seçtiğiniz her Fiesta motoru Euro 6 emisyon standartlarına uygundur. Bir motorun Euro 6 emisyon standartlarına uygun olması, motorun 1.0 g/km karbonmonoksit, 0.10 g/km hidrokarbon, 0.06 g/km nitrojen oksit ve 0.005 g/km’den daha az hava partikülü ürettiği anlamına gelir*. 

*Direkt enjeksiyonlu motorlar için geçerlidir

Akünüzü daha verimli biçimde şarj edin

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır

 

FIESTA Trend

 • 16" Jant
 • Gövde rengi ön & arka tamponlar
 • Gövde rengi elektrikli, ısıtmalı ve sinyalli yan aynalar
 • Gecikmeli sönen farlar
 • Gündüz yanan ön farlar
 • Otomatik yana ön farlar
 • Gövde rengi kapı kolları/bagaj kolu
 • Gövde rengi arka spoiler
 • Elektrik destekli direksiyon destek sistemi
 • Elektrikli ön - arka camlar
 • Manuel Klima
 • Yol bilgisayarı
 • Ambiyans ışıklandırma
 • Direksiyondan kumandalı müzik sistemi
 • SYNC1, Bluetooth ve USB bağlantı noktası
 • Akıllı Cihaz İstasyonu
 • 4.2" Renkli Ekran
 • Deri kaplı vites topuzu (sadece maneul vitesli modellerde)
 • Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları
 • Otomatik Başlat - Durdur
 • ABS & EBD ( elektronik fren gücü dağıtım sistemi)
 • ESP (Elektronik denge programı)
 • HLA (yokuş kalkış destek sistemi)
 • Ford acil durum yardım
 • MyKey
 • Yedek lastik

FIESTA Titanium

Trend donanım seviyesine ek olarak

 • 16" Alüminyum alaşımlı jantlar
 • Gündüz yanan LED ön farlar
 • Ön sis farları
 • Arka LED farlar
 • Krom tasarım detayları
 • Karartılmış arka cam
 • Elektronik iklim kontrollü klima
 • SYNC multimedya sistemi ve 8" renkli dokunmatik ekran
 • Yağmur sensörü
 • Otomatik kararan iç dikiz aynası
 • Sürücü kol dayama
 • 3 kollu deri kaplı direksiyon
 • Anahtarsız çalıştırma sistemi
 • Ambiyans LED ışıklandırma

Akıllı Sürüş Teknolojileri

Teknolojinin her zaman bir amacı olmalıdır. Fiesta'nızı çalıştırdığınızda, birçok gelişmiş özellik ve sistemi hayata geçirirsiniz. Örneğin, Otomatik Park Sistemi, Geri Görüş Kamerası, Otomatik Yanan Farlar, Araç İçi Multimedya Sistemleri... Bu akıllı ve kullanışlı teknolojileri deneyimlemeye hazır olun, benzersiz bir sürüş deneyimi sizi bekliyor.

 

Gelişmiş Otomatik Park Sistemi

Fiesta ile park sensörlerine ek olarak sunulan Paralel ve Dikey Park park edebilme özellikli Otomatik Park Sistemi park seçiminize göre uygun park yerini bulur ve park etmeniz için tüm direksiyon manevralarını kendisi yapar. Siz ise ekranda belirtilen şekilde vites geçişlerini yapar, gaz ve pedalı kontrol edersiniz. Ayrıca park sensörlerine ek olarak otomobilinizin yan tarafında herhangi bir engel varsa, Yan Park Yardımı da sizi uyararak kolay park etmenize yardımcı olur.

Otomatik Yanan Farlar

Aracınız çalıştırıldığında her basıldığında, Gündüz Yanan Farlar açılır ve Otomatik Yanan Farlar modu seçilir. Sistem Otomatik olarak doğru aydınlatma modunun aktif olmasını sağlar. Aydınlatma ayarları manuel olarak değiştirilebilir.

Zahmetsiz manevra ve sürüş keyfi

Elektrik servo direksiyon (EPAS), dar alanlara park ederken yönetimi daha kolay, daha hafif bir direksiyon, otoyolda giderken ise daha fazla kontrol tanıyan daha güçlü bir direksiyon olacak şekilde kendini otomatik olarak ayarlar.

Ford SYNC ve Acil Yardım özelliği

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım birimlerini arayabilir. Dilerseniz aramayı durdurabilir ya da ihtiyacınız durumunda bu servisle görüşebilirsiniz. Siz konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri 112 acil yardım birimlerine iletecektir.

Daha kolay geri vites

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, geri vitese geçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer, en dar alanlara bile park etmenize yardımcı olmak için sanal çizgilerle sizi yönlendirir.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Daha hızlı, daha kısa mesafeli acil duruşlar

Aracın acil fren yapma olasılığını algılaması durumunda, Elektronik Denge Programı (ESP) fren sistemini önceden doldurarak, fren pedalı ile fren diskleri arasındaki açıklığı kapatır. Elektronik Ön Fren Hazırlığı adı ile bilinen bu teknoloji, aracın fren mesafesini azaltır.

 

Rahatlatıcı, canlandırıcı ve daha konforlu yolculuklar

Akıllı teknolojiler hayatınızda nasıl kolaylıkla çalışıyorsa, arabanızda da aynı şekilde çalışmalı. İşte bu nedenle, hayatınızı kolaylaştırmak için SYNC 3, yolculuklarınızı daha eğlenceli kılmak için B&O PLAY ve her sürüşü daha keyifli hale getirmek için Açılabilir Panoramik Cam Tavan Yeni Fiesta’da sizinle buluşuyor.

 

Ford SYNC3 ve 8’’ Dokunmatik Ekran

Ford SYNC 3'ün sesli kontrol sistemi ve 8 inçlik renkli dokunmatik ekranıyla her zaman sevdikleriniz ile bağlantıda kalmanızı, telefonunuzu, müziğinizi sesli komutlar yardımıyla kontrol edebilmenizi sağlıyor. Apple CarPlay’e de bağlanarak, AppLink ile Spotify gibi en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarından bazılarını da kullanabilirsiniz

Gelişmiş Müzik Sistemi: B&O Play

B&O PLAY ile Premium seviyedeki 675 watt'lık ses sistemi, alçak frekans hoparlörü ve derin bas hoparlörünü içeren 10 hoparlörlü, sistem sayesinde zengin ve güçlü bir ses deneyimini Yeni Fiesta'da yaşayabilirsiniz. Bu gelişmiş teknoloji, B&O PLAY'in akustik uzmanları tarafından Yeni Fiesta için özel olarak tasarlandı, geliştirildi. Otomobilinizde adeta bir konser alanında gibi en sevdiğiniz grupları ve şarkıları dinleyebilirsiniz.

Panoramik Cam Tavan

İki kısımlı, cam panoramik tavan, iç mekânı daha aydınlık ve ferah hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Tek bir tuşla açıp kapayabileceğiniz panoramik cam tavan doğal ışığın girişine izin verirken, güneş ışığını yansıtma özelliğine sahip camı ise araç içi sıcaklığı korur ve sizi zararlı UV ışınlarından korur.

Fiesta’nızı Kişiselleştirin

Geniş seçenek imkanı ile Fiesta’nızı istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Metalik, mat, iki renkli ve özel gövde renklerinden dış aksesuarlara, döşeme seçeneklerinden dikişlere ve farklı jant tasarımlarına kadar uzanan kişiselleştirme olanakları ile arabanızı istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.

Genişletilmiş İç Mekan

Alanı akıllıca kullanan Yeni Fiesta her zamankinden daha fazla 1. ve 2. sıra diz mesafesi ile segmentinde iddialı. Artırılmış bagaj hacmi de kullanıcılarına ekstra imkan tanıyor. Yeniden tasarlanmış koltuk dizaynı ile yolcularınız artık daha da rahat.

Her şeye yer var

Seçtiğiniz modele göre 19 farklı depolama alanı ile araç kabinini en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Kullanışlı özellikler içerisinde yer alan kaymaz yüzey, mobil cihazlarınız için tasarlanmıştır. Bu özellik, cihazlarınızın sürüş esnasında hareket etmesini önler. Ayrıca USB girişi ile bir şarj istasyonu görevi görür.

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi sayesinde anahtarı cebinizden çıkarmanıza ya da çantanızda aramanıza gerek kalmadan aracınızı açar ve kilitlersiniz. Bu seçenek aynı zamanda elleriniz doluyken sizi zahmetten kurtarır.

Aynı zamanda artık anahtarınızı kullanmanıza gerek kalmadan. Debriyajı (ya da otomatik modellerde fren pedalını) basılı tutarken Ford Power Çalıştırma Düğmesi'ne bastığınızda, motor çalışmaya başlar.

Akıllı Cihazlarınız için Akıllı Çözümler

Ford Dock akıllı telefonunuz için düşünüldü, MP3 player ve navigasyon cihazınızı güvenli bir şekilde, gözünüzü yoldan ayırmadan görebilmenize imkan tanır. Yerleştirme istasyonu orta konsolda yer alır ve cihazınızı oynar başlıklı aparat ile sabitler.

Eğlence Sistemleri

Fiesta farklı seviyelerde Araç İçi Eğlence Sistemleri sunar. Giriş seviyesi sistemlerinde yüksek frekanslı radio, altı hoparlör, Bluetooth, iki USB girişi ve daha fazlası yer alır. Üst sistem ise DAB radyo, 8” renkli dokunmatik ekran, Apple CarPlay ve Android Auto uygunluğu, 7 hoparlör, Bluetooth SYNC 3 ve Ses Kontrol özelliklerini bulundurur.

MyKey® ile aracınızı siz sınırlayın

Ford MyKey®, araç sahiplerinin her bir anahtarı programlayarak, aracın fonksiyonlarını bu anahtar kullanıldığında sınırlayan bir sistemdir. Bu teknoloji sayesinde dilerseniz aracınızın üst hız limitini belirler, ısrarlı emniyet kemeri uyarısı koyar, hatta ses sisteminin ses ayarını kontrol edersiniz. Aracınızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde içinizin rahat olmasını sağlamak amacıyla geliştirilen Ford MyKey® sisteminin kullanımı kolaydır. Anahtarı kontağa sokun, aracınızı çalıştırın ve o anahtar kullanıldığında geçerli olmasını istediğiniz kısıtlamaları programlamak için basit bazı yönergeleri uygulayın.

Ambiyans Aydınlatması

Geceleri aracınızın iç aydınlatmasının rengini özelleştirmenizi sağlar.

Size En Uygun Sıcaklık

Opsiyonel Elektronik Otomatik Isı Kontrol sistemi ile araç içi ısısını gelişmiş havalandırma sistemi ile dilediğiniz gibi ayarlayın.

Elektrikli katlanan yan aynalar

Elektrikli katlanan yan aynalar, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak katlanır ve böylece park halindeyken aynalar, olası hasarlara karşı korunmuş olur.

 

Gelişmiş Güvenlik Teknolojileri

Fiesta, her koşulda sizi ve sevdiklerinizi korumak için tasarlanan bir dizi gelişmiş teknolojiye sahiptir. Hız Kontrol Sistemi, Acil Durum Yardımlı SYNC 3 bunlardan sadece bazıları.

 

Daha kontrollü frenleme sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar. Acil Durum Fren Desteği (EBA) ise acil bir durumda daha etkin fren yapılmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız baskıyı algılayarak gerekiyorsa bu baskıyı otomatik olarak artıracak şekilde çalışır

Sert fren yapmanız gerektiğinde aracın arka bölümünde uyarı verilir

Aniden sert bir fren yapmanız gerektiğinde, tehlike uyarı ışıkları otomatik olarak yanarak diğer sürücüleri uyarır. Fren ışıkları da yanıp sönerek sizi takip eden araçların olası tehlikeli durumdan önceden haberdar olmasını sağlar.

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkinliğine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılması amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks Takviyesi özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Lastiklerinizin basıncında azalma olursa sizi uyarır

Lastik basıncının her zaman doğru düzeyde olması önemlidir; doğru lastik basıncı yakıt tasarrufuna yardımcı olur, lastiklerinizi korur, güvenliğinizi sağlar. Sensörler bu nedenle her tekerleği ayrı ayrı izler, sorun olması durumunda sizi uyarır. Bu uyarı sayesinde aracınızı durdurup lastiklerinizi kontrol edebilir, gerektiğinde şişirir ya da değiştirebilirsiniz.

 

KREDİ HESAPLAMA

Faiz oranları örnek olarak verilmiştir. Kredinin kullanıldığı finans kurumuna, kredi tutarına ve aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir.
Kredi TutarıFaiz Oranı (%)Taksit SayısıAylık Ödenecek Tutar

(*)Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu düzenlemesine göre tüketicilere, binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde kredi tutarı en fazla, aracın fatura değerinin yüz yirmi bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, yüz yirmi bin Türk Lirasını aşan kısmı için yüzde elli olarak uygulanır. Başvuru girişinde finansman şirketinin kredi değerlendirme ve tahsis koşulları geçerlidir.

HIZLI KREDİ BAŞVURUSU