Ford Fiesta ST

Ford Fiesta ST

118.500 TL
Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

FORD FIESTA ST

Etkileyici tasarım, spor süspansiyon ve ST serisine özel logo:
Her özelliği ile Fiesta ST sıra dışı bir araç!

182 PS motor gücü, 6,9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşma,
240 Nm tork ve saatte 220 km (limitli) maksimum hız
 ile
Fiesta ST tartışmasız bir performansa sahiptir.

İnovatif Ford teknolojilerine, yüksek konfor ve rahatlık eklendiğinde,
hem pistlere hem de günlük seyahatlerinize hazır bir aracın keyfi sizi bekliyor.

Yüksek performans: Etkileyici hakimiyet

Fiesta ST her yönüyle gücü kontrol etmek için tasarlanmış ve üretilmiştir.

Yarış tipi spor süspansiyon , hem dinamik hem de konforlu bir sürüş sağlar. Alçaltılan şasisi ile ağırlık merkezini yola yaklaştıran yapısı ile Ford Fiesta ST virajlarda daha hassas bir performans sağlar.

Elektronik Tork Vektör Kontrolü gibi sofistike sistemler ile bu hakimiyet bir adım ileriye taşınır.

Ford Fiesta ST sürüş keyfi için ayrıca Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS) ile donatılmıştır.

Kompakt, çevik ve canlı. Fiesta ST sürüş deneyimini direksiyon başına geçerek tam anlamıyla yaşayın.

Ödün vermeyen performans ve verimlilik

1,6 litrelik, 4 silindirli EcoBoost benzinli motoru ; turboşarj, çift bağımsız değişken kam zamanlama sistemi ve yüksek basınçlı direkt yakıt enjeksiyonunu bir araya getiriyor.

Sonuç: 182 PS güç, 6,9 saniyelik 0-100 km/s hızlanma zamanı ve 220 km/s maksimum hız.

EcoBoost'un çığır açan teknolojisi, kompakt ve hafif bir mahfaza içerisinde, ağırlığı azaltan alüminyum elemanlar ile birlikte sunuluyor. Bu ise 5,9 lt/100 km yakıt tüketimi ve 138 g/km'ye kadar düşük karbondioksit emisyonu sağlıyor.

görsel

Dış Tasarım

ST spoylerile vurgulanan aerodinamik profilli gövde tasarımının her unsuru daha fazla güç, daha fazla yakıt verimliliği ve daha fazla güçlü görsel etki için tasarlandı.

İç Tasarım

EŞSİZ PERFORMANS KEYFİ

Bedeninizi saranRecaro spor koltuklara yerleşin. Akıllı tasarımının Fiesta ST'nin kontrol ve göstergelerini içgüdüsel olarak nasıl elinizin altına yerleştirdiğini görün.

Alaşım pedallar, deri kaplama direksiyon simidi ve akıllıca düşünülmüş diğer pek çok ayrıntısı ile Fiesta ST tüm duyularınıza hitap ediyor.

Jant

GERÇEK BİR YOL DURUŞU İÇİN SPOR JANTLAR

Jant seçenekleri arasında, özel tasarım 17" 5 kollu alaşım jant bulunuyor.

Performans lastikleri , aracın ihtiyacı olan kavrama gücünü, his ve dayanıklılığını sağlıyor.

Renk Seçenekleri

ST'NİZ HANGİ RENKTE OLSUN İSTERDİNİZ?

Buz Beyazı, İnci Siyahı, Spor Kırmızı ve Performans Mavi'ye uzanan bir yelpazede,
çarpıcı ve sofistike dış gövde renkleri arasından seçiminizi yapın.

Döşeme Seçenekleri

ARZULADIĞINIZ GÖRÜNÜM, ARADIĞINIZ KALİTE

Hangi döşeme seçeneğini tercih ederseniz edin, yüksek kalite malzeme, üstün işçilikve ayrıntıya olan mükemmel dikkat Fiesta ST'nin temel bileşenleridir.

SİZİ ÇEVRELEYEN AKILLI TEKNOLOJİ

Viraj alma kabiliyeti ve uzun yol konforu. Müziğinizin sesi
ve araba motorunuzun kulak okşayan notaları.

Fiesta ST'de kullanılan üstün teknolojik özelliklerin her biri, belirli bir amaca yönelik olarak tasarlanmıştır.
Ve bu özelliklerin tümü bir arada her yolculuktan aldığınız keyfi en üst noktaya taşır.

Maksimum viraj kontrolü

Dinamik Tork Kontrolü özelliği , yol zemini ve sürüş koşullarına uyumlu olarak motor torkunu ön tekerlekler arasında dengeler. Saniyenin 100'de biri hızda işleyen sistem, dönemeçlerde hızlanırken daha fazla kavrama gücü ve son derece hassas yol tutuş gücü sağlar.

Zahmetsiz manevra ve sürüş keyfi

Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS), dar aralıklara park ederken yönetimi daha kolay, daha hafif bir direksiyon; otoyolda giderken ise daha fazla kontrol tanıyan daha güçlü bir direksiyon sağlayacak şekilde kendini otomatik olarak ayarlar. Sürekli çalışarak enerji ve yakıt tüketen klasik elektrikli direksiyonların aksine, EPAS yalnızca gerektiği zaman devreye girerek daha fazla yakıt tasarrufu sağlar.

Gücünü dinleyin

Gaza kuvvetle bastığınızda, özel ayarlanmış ses üretici ' sound symposer ', güçlü ve sportif motorun sesini kabin içine yansıtır. Günlük sürüşlerinizde konforlu bir ortamın keyfini yaşamanız için ses düzeyi kontrollüdür.

Mükemmel ses

İsteğe bağlı sunulan gelişmiş Sony müzik sisteminde sekiz premium hoparlör bulunur. Sistem, araba kullanırken sevdiğiniz müzikleri zevkle dinlemenize olanak tanımanın yanı sıra çalan parçaya ait bilgileri de gösterir.

ZAHMETSİZ ÇALIŞAN TEKNOLOJİ

İnce düşünülmüş dokunuşlar ve inovatif teknoloji her yolculuğu daha konforlu, kolay ve güvenli hale getirir.

Fiesta ST'nin içinden çıkmak istemeyeceksiniz.

Ford SYNC. Gelişmiş eller serbest teknoloji

Ford SYNCsayesinde, doğrudan vereceğiniz basit sesli komutlarla müziği kontrol edebilir, telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

USB bağlantısı takılı olduğunda, sesli komutları kullanarakUSB ya da MP3/iPod'daki şarkılarınızı çalabilirsiniz. Ayrıca,Bluetooth®bağlantısını kullanarak da müzik aktarabilirsiniz.

Sistem, gelen mesajlarınızı da size sesli olarak okur.

Yağmura otomatik olarak uyum sağlayan silecekler

Aracınızın yağmur sensörlü silecekleri için altı seviyeden birini seçtiğinizde, yağışlı havada otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Silecekler aynı zamanda yağış miktarına dayalı olarak kendi hızlarını ayarlar. (Otomatik yanan ön farlar özelliğiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır.)

Gerektiğinde kendiliğinden yanan farlar

Sensörler, günbatımında ışıktaki azalmayı ya da diğer nedenlerle ışıkta aniden oluşan değişiklikleri algılayabilir. Örneğin, aracınız bir tünele girdiğinde. Bu durumda otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır. (Yağmur sensörlü silecek özelliğiyle birlikte opsiyon olarak sunulmaktadır.)

Rahat ettiğiniz sıcaklığı ayarlayın

Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak belirlersiniz. Gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip sistem belirlediğiniz ısıyı korur.

Size uyum sağlayan direksiyon kolonu

Rahat ettiğiniz, ideal sürüş pozisyonunu bulmanıza yardımcı olmak için direksiyon kolonunun açısı ve uzaklığı kolayca ayarlanabilmektedir.

Kontrolü elinizin altında bulunduran orta konsol

Gelişmiş, çok fonksiyonlu orta konsol, aracın birçok sistemini tek bir bölgeden yönetmenizi sağlar. Tüm fonksiyonlar ekranda anlaşılır biçimde gösterilir; bu fonksiyonların birçoğuna direksiyon simidi üzerindeki anahtarlarla da ulaşmak mümkündür.

Ortam Aydınlatması ile daha modern iç hacim

Fiesta ST'nizin kabinini hafifçe aydınlatan dinlendirici kırmızı ışığı aracınıza sıcak, samimi ve şık bir ambiyans katar.

Fiesta ST kapınıza kadar yolunuzu aydınlatır

Evinize gece vardığınızda, 'Home Safe' modundayken aracınızın ön farları 30 sn boyunca yolunuzu aydınlatmaya devam eder. Bu kullanışlı özellik araçla birlikte standart olarak gelir.

PERFORMANS VE VERİMLİLİĞİN SİMGESİ

Ford Racing, Team RS ve diğer özel araç operasyonları ile kazanılan beceri, bilgi ve deneyimi kullanan Ford Performance açık bir misyon bildirimine sahiptir: ‘Performans ile İnovasyon.’

Çığır açan motor teknolojisi ve sofistike sistemleri ile Fiesta ST bu vizyonun gerçeğe dönüşmüş halidir.

Modern mühendisliğin üstün başarısı

1,6 litrelik 4 silindirli EcoBoost benzinli motor, üstün özellikleriyle öne çıkmaktadır: 182 PS motor gücü, 6,9 saniyede 100 km hıza ulaşma,1600'den 5000 rpm'e varan 240 Nm torkve saatte 220 km (limitli) üst hız sınırı.

Efsanevi Nürburgring tesisinde test edilen devrim niteliğindeki buteknoloji, 1,0L motorla Formula Ford'un gelmiş geçmiş en hızlı 11. tur süresini kaydetmiştir.

Hassas 6 ileri vitesli manuel şanzıman

6 ileri vitesli manuel şanzıman 1,6 litrelik EcoBoost motora göre ayarlanmıştır. Bu sayede, vites geçişlerinde üstün güç düzeyi, tork ve yakıt verimliliği sağlar.

Yakıt tasarrufu sağlayan vites geçişleri için vites göstergesi

Araç panelinde yer alan gösterge lambası, ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Yakıt verimliliğini maksimum düzeye çıkarmak için tasarlanan bu vites göstergesi her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ama etkili bir yöntemdir.

Akünüzü şarj etmenin daha verimli yolu

Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

KENDİNİZ VE ARACINIZ İÇİN YÜKSEK DÜZEYDE KORUMA

Fiesta ST kapsamlı ve gelişmiş güvenlik önlemleriyle donatılmıştır.

Böylelikle aracınızı emniyetle ve güven duygusu ile kullanabilirsiniz.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik sistemleri

Fiesta ST'nin gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS) , size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak üzere bir dizi güvenlik sistemini bir araya getirmiştir. Sağlam kaportası çarpışma etkisini emmek üzere tasarlanmıştır. Gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri teknolojisi ise bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltabilir.

Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı 'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Durum Yardım hizmetini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem,GPSkoordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.*

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi , yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları bulunur. Başın korunmasına yönelik perde hava yastıklarının yanı sıra sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.

Lastiğin indiğini bildiren erken uyarı sistemi

Seyir sırasında lastiklerden birinin basıncının azalması durumunda, Lastik Basınç Takip ve Uyarı Sistemi sizi derhal uyarır. Dolayısıyla herhangi bir patlak halinde araç panelinde bulunan simgeyi yanarak size haber verir.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) ve elektronik Fren Gücü Dağıtımı Sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar. Acil Durum Fren Desteği (EBA) ise acil bir durumda Fiesta ST'nin daha etkin fren yapmasına yardımcı olur.

Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası

Arkadan gelen araçların farları gözlerinizi kamaştırmadığında gece sürüşü daha kolay ve daha az yorucudur. Bu nedenle, otomatik kararan iç dikiz aynası, farlardan yansıyan parlaklığı saptar ve otomatik olarak karartılmış konuma geçer.

Stil ve görünürlük için gündüz yanan LED lambalar

Fiesta ST'nin modern stili gündüz yanan LED lambalar ile desteklenmektedir. Enerji verimliliği yüksek ve yoğun aydınlatma sağlayan bu gelişmiş lambalar gündüz fark edilmenize, gece ise net biçimde görülmenize yardımcı olur.

KARŞILAŞTIRMA

Ön Fren: Hava Kanallı Disk, Çap (mm)
:
Lastik Ebatları
:
Arka Lastik Boyutları
:
Ön Lastik Boyutları
:
Yakıt Deposu Kapasitesi (litre)
:
Kaldırım Dönüş Çapı (m)
:
Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
:
Acil Fren Destek Sistemi (AFU)
:
Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları
:
Elektronik Denge Programı (ESC)
:
Lastik Basınç Sensörü
:
Fasılalı Ön Cam Silecek
:
LED Gündüz Farları
:
Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX)
:
Lastik Tamir Kiti
:
Eller Serbest Renault Kart Sistemi
:
Perde Hava Yastıkları
:
Otomatik Uzun/Kısa Farlar
:
Kör Nokta Uyarı Sistemi
:
Şerit Takip Sistemi
:
Elektronik Denge Programı ve Yokuşta Kalkış Destek Sistemi
:
C Şeklinde LED Gündüz Farları
:
Yatay Formlu Sürekli Yanan LED Arka Farlar
:
Yatay Formlu Sürekli Yanan LED Arka Farlar
:
Geri Görüş Kamerası ve Ön/Arka Park Sensörü
:
Cruise Control
:
Adaptif Cruise Control
:
Ön ve Arka Park Sensörü
:
Pure Vision Full LED Ön Farlar
:
6 LED Gündüz Farları
:
C Şeklinde Edge Dizayn LED Gündüz Farları
:
Sürücü Hava Yastığı
:
Ön Yan Hava Yastıkları
:
Ön Yolcu Hava Yastığı
:
Sürücü ve Ön Yolcu Emniyet Kemer İkazı
:
3 Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
:
Hareket Halinde Otomatik Kapanan Kapı Kilitleri
:
Gündüz Farları
:
Ön Gergili Ön Emniyet Kemerleri
:
Hız Ayar ve Sınırlayıcı
:
Elektronik Denge Programı (ESP)
:
Yolcu Hava Yastığının Manuel Olarak Devre Dışı Bırakılması
:
Sürücü Emniyet Kemer İkazı
:
Vites Değiştirme Göstergesi
:
Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
:
Arka Sis Farları
:
ESP
:
3. Stop Lambası
:
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
:
Yükseklik Ayarlı Sürücü Ön Emniyet Kemerleri
:
Yokuş Kalkış Destek, Stabilite Kontrol
:
Ön Kol Dayama
:
Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü
:
Manuel Klima
:
Elektronik Klima
:
Merkezi Kilit
:
Arka Koltuk Sırtlığı 1/3 -2/3 Katlanma Özelliği
:
Elektrikli Arka Camlar
:
Elektrikli Ön Camlar
:
Sürücü Tarafı Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen Elektrikli Ön Camlar
:
Ön Sis Farları
:
Arka Park Sensörü
:
Geri Görüş Kamerası
:
Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
:
Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder)
:
Deri Direksiyon
:
4Control Sistemi
:
Deri Döşeme
:
Kumaş Döşeme
:
Elektrikli Park Freni
:
Multi-Sense Sistemi
:
Head Up Display
:
Elektrikli Katlanan ve Isıtmalı Dış Dikiz Aynaları
:
Elektrikli Katlanan, Isıtmalı ve Hafızalı Dış Dikiz Aynaları
:
Kendinden Kararan İç Dikiz Aynası
:
Isıtmalı Ön Koltuklar
:
Arka Koltuk Sırtlığı 1/2 - 2/3 Katlanma Özelliği
:
Yükseklik Ayarlı, Elektrikli Bel Destekli ve Masajlı Sürücü Koltuğu
:
Elektrikli Ayarlanabilen, Hafızalı, Havalandırmalı ve Elektrikli Bel Destekli,Masajlı Sürücü Koltuğu
:
7" TFT Renkli LED Gösterge Ekranı
:
Arka Kol Dayama
:
Yağmur Sensörü ve Otomatik Yanan Farlar
:
Tek Dokunuşla Açılan Elektrikli Ön ve Arka Camlar
:
Manuel Bel Desteği Ayarlı Sürücü Koltuğu
:
Eller Serbest Renault Card Sistemi
:
GT Line Spor Deri Direksiyon
:
Multisense Sistemi
:
Arka Koltuk Kol Dayanağı
:
7'' TFT Renkli LED Gösterge Ekranı
:
Yükseklik Ayarlı 3 Arka Koltuk Başlığı
:
Arka Koltukta Havalandırma Izgarası
:
Portatif Küllük ve Çakmak
:
Yükseklik Ayarlı Ön Koltuklar
:
Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
:
Hidrolik Direksiyon
:
Manuel Arka Camlar
:
Deri Direksiyon Simidi ve Vites Topuzu
:
Yükseklik Ayarlı Direksiyon Simidi
:
Gövde Rengi Aksesuarlar
:
Siyah Renk Dış Kapı Kolları
:
Arka Koltuk Aydınlatma
:
Bagaj Filesi
:
Bagaj Bölümü Aydınlatması
:
2.Koltuk Sırasından Erişilebilen 12V Priz
:
Yolcu Tarafı Güneşliği
:
12V Priz
:
Türkiye Haritası
:
Renualt R-Nav Navigasyon Multimedya Sistemi
:
Radyo MP3 - 4x20 W
:
Radyo MP3 - 2x20 W
:
R-Link İnternet Bağlantısı
:
Navigasyon ve Harita
:
R-Link 2.0 ve 7" Dokunmatik Ekran
:
Online Servis Paketi
:
R-Link 2.0 ve 8.7" Dokunmatik Ekran
:
7'' Dokunmatik Ekran
:
8,7'' Dokunmatik Ekran
:
4,2'' Ekran
:
Yol Bilgisayarı
:
Direksiyondan Kumandalı Radyo
:
Dacia Media Nav 2.0 Navigasyon ve Multimedya Paketi
:
Sinyalli Yan Aynalar
:
GT Line Koyu Gri Çıtalar
:
Gövde Rengi Kapı Kolları
:
Elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları
:
Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar
:
Gövde Rengi Yan Aynalar
:
Stepne
:
Eller Serbest Bagaj Kapağı
:
Karartılmış Camlar
:
Elektronik Amortisör
:
Gövde Rengi Dış Kapı Kolları
:
16" Alüminyum Jant
:
Siyah Renk Dış Dikiz Aynaları
:
Elektrikli Dış Dikiz Aynaları
:
Manuel Ayarlı Dış Dikiz Aynaları
:
Dış Kapı Çıtaları
:
Tavan Barları
:
Gövde Rengi Tamponlar
:
Siyah Dış Kapı Kolları
:
Çift Renkli Dış Dikiz Aynaları
:
Gövde Rengi Dış Dikiz Aynaları
:
Çift Yöne Açılabilir Bagaj Kapısı
:
Gri Renk Tamponlar
:
Gövde Rengi Ön Tamponlar, Gri Renk Arka Tamponlar
:
Arka Cam Silecekleri
:
Sağ Sürgülü Yan Kapı
:
Sol Sürgülü Yan Kapı
:
15" Alüminyum Jantlar
:
15” Nepta Alüminyum Jant
:
Siyah/Krom Çift Renk Dış Dikiz Aynaları
:
15" Sac Jantlar
:
Stop & Start
:
Eco Mode
:
Partikül Filtresi
:
Bagaj Gizleme Pandizotu
:
Açılabilir Bagaj Yan Camları
:
Krom Renk İç Kapı Kolları
:
3.Koltuk Sırasında Saklama Bölümü
:
Polen Filtresi
:
Tavan Rafı
:
Bagaj Halısı
:
loading
Lütfen Bekleyin...

KREDİ HESAPLAMA

Faiz oranları örnek olarak verilmiştir. Kredinin kullanıldığı finans kurumuna, kredi tutarına ve aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir.
Kredi TutarıFaiz Oranı (%)Taksit SayısıAylık Ödenecek Tutar