Ford Edge

Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

FORD EDGE

Ford SUV ailesinin zirvesinde yer alan,
modernlik ve zarafetin somut örneği Ford Edge.

Yüksek performansı, modern stili ve gelişmiş teknolojileri
Ford Edge'i benzersiz kılıyor.

Bir SUV'dan çok daha fazlası olan Ford Edge,
gücün ve güvenin ifadesi.

Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi

Bu sistem, direksiyon çevirme oranını, yani direksiyonun ne kadar döndürülmesi gerektiğini optimum hale getirmek üzere yol koşullarını ve sürüş yönteminizi sürekli izliyor.

Park manevrası gibi düşük hızlarda,Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemiaracın çevikliğini ve dönüş kolaylığını artırarak sürücünün daha az efor harcamasını sağlıyor. Yüksek hızlarda ise direksiyon tepkisini geliştiriyor ve daha az çaba ile keyifli sürüş sunuyor.

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi, kabin içi her türlü istenmeyen gürültünün olumsuz etkilerini sönümlemek üzere tasarlanmıştır.

Mikrofonlar belirli ses dalgalarını tespit ederek ölçer. Bir kontrol ünitesi, sohbet veya müzik gibi işitmek istediğiniz sesleri işitmek istemediğiniz seslerden ayırabilir.

Bunun ardından sistem, istenmedik sesleri iptal etmek için insan kulağının algılayamayacağı bir "beyaz gürültü" üretir ve yola konsantre olup size yüksek sürüş keyfi yaşatır.

GÜVENLİ. ETKİLEYİCİ. DİNAMİK.

Dış Tasarım

Göz alıcı bir duruş sergileyen Ford Edge
güçlü yapısı ve eşsiz dizaynı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Edge, pek çok yönden geleceğin habercisi ve her yönüyle kaliteden ödün vermeyen, çarpıcı bir modernlik duygusu uyandırıyor.

AYRINTILI. SEÇKİN. ÖZENLİ.

İç Tasarım

Edge'in ergonomik iç mekânı ve akıllı tasarımı özenle düşünülmüş ayrıntılarla bir araya gelerek lüks, konforlu, sakin ve güvenli birsürüş deneyimisunuyor.

Kabin ortamının dinginliğini artıran Aktif Gürültü Kontrol Sistemi ile
Ford Edge sizi her açıdan ödüllendiriyor.

Jantlar

BÜYÜK. CESUR. GÜÇLÜ.

Sağlam ve gösterişli jant tasarımı.

Renk Seçenekleri

ÖZEL. RENKLİ. ÇARPICI.

Ayırt edici ve modern renkler bireyselliğinizi vurguluyor ve zevkinizi yansıtıyor.

GELİŞMİŞ. ZAHMETSİZ. YENİLİKÇİ.

Ford Edge sahip olduğu yenilikçi teknolojiler ile hayatı daha da kolaylaştırır.

Tüm bu özellikler yola konsantre olmanıza, güvenli ve konforlu yolculuk etmenize yardımcı oluyor.

Daha fazla eğlence. Daha az zahmet.

Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemiher zaman ve tüm koşullarda, hatta park ederken bile zahmetsiz araç kullanmaya olanak tanıyor.

Düşük hızlarda (Örneğin, otoparkta manevra yaparken) tam direksiyon turu için direksiyonun daha az döndürülmesi yeterlidir. Daha yüksek hızlarda ise, sağlam kavrama ve güvenli sürüş sağlamak üzere gerekli direksiyon oranına otomatik olarak geçer.

Eller serbest teknolojide son nokta

Ses Kontrollü ve 8 inç renkliDokunmatik Ekranlı Ford SYNC 3, bilgi ve eğlence sistemlerini bir üst seviyeye çıkarıyor. Yüksek çözünürlüğe sahip ekran, telefon, ses, havalandırma veya navigasyon özelliklerini Türkçe sesli komutlarla ve dokunmatik ekran üzerinden yönetmenizi sağlıyor.

Ford SYNC 3 sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım'ı aramaktadır.

Değişken koşullarda sağlanan güven

Akıllı 4x4 Çekiş (AWD) sistemi; ıslak, kuru veya buzlu yol koşullarında ve değişken arazide hangi seviyede yol tutuşu ve tepki hassasiyeti gerektiğini belirleyebilir. Buna paralel olarak da ön ve arka akslar arasında gereksinime bağlı olarak çekiş gücünü ayarlayabilir.

Virajların ardını görmenizi sağlayan LED farlar

Ford Dinamik LED ön far teknolojisi, direksiyonu çevirdiğiniz açıyı farlarınıza da yansıtarak mükemmel bir görüş açısı kazandırır. Dinamik farlar aynı zamanda hızınıza, hava ve yol koşullarına bağlı olarak aydınlatma tipini de otomatik ayarlar. İster asfalt yolda olun, ister köy yolunda, ister otoyolda. Hava ve yol şartları ne olursa olsun kullanabileceğiniz sekiz farklı aydınlatma modunun yanı sıra, manuel olarak ayarlayabileceğiniz serbest mod da mevcut. Geleneksel 'yanıp sönen' lambaların yerini alan LED ışıklı sinyal lambası şeritleri sırayla ışık vererek diğer sürücülerin görüşünü artırır. Ek olarak,Yansıma Önleyici Uzun Farlarkendilerini otomatik olarak ayarlayarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan görüş mesafesini maksimuma çıkarır.

180º Görüş Sağlayan Ön Kamera Sistemi

Ford EDGE 'in önünde bulunan küçük bir kamera aracınızındokunmatik ekranındabölünmüş bir ekran görüntüsü oluşturur, böylece aracın önünde kör noktada kalan araçları, bisikletleri veya yayaları görebilirsiniz. Dar bir park alanından yavaş yavaş çıkmaya çalışıyorsanız veya görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yoldaysanız, bu yeni teknoloji paha biçilemez konfor ve sürüş güvenliği sağlayacaktır.

Dikkatinizden kaçan trafik işaretlerini görür

İşaretler ister yol kenarında, ister yolun üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Trafik İşareti Tanıma Sistemi işaretleri tanımlayabilir, gösterge panelinde bir hız veya sollama yapılmaz simgesi belirir ve girdiğiniz her yeni hız sınırında değişir.

Şeridinizi korumanıza yardımcı olan gelişmiş sistem

Şerit Takip Sistemiön cama entegre kamera sayesinde65 km/saüzerinde hızla seyrederken aracın şerit içerisindeki konumunu sürekli olarak gözlemleyerek istem dışı şerit değişimi yapılması durumunda görsel bir uyarı yardımıyla, eğer sürücü tepki vermez ise direksiyonun titretilmesi yolu ile sürücüyü uyarıyor. Şeritte Kalma Yardımcısı'Şerit Takip Sistem i'nin yaptığı uyarılara sürücünün tepki vermemesi durumunda otomatik olarak devreye girerek direksiyona hafif bir tork uygulamak suretiyle aracı yumuşak ve güvenli bir şekilde şeridine döndürüyor.

Hız sınırını korumanıza yardımcı olur

Akıllı Hız Sınırlandırıcı (ISA), hız kontrolünüzü artırmak ve yola odaklanmanızı sağlamak üzere tasarlanmıştır.Trafik İşareti Tanıma Sistemiyle beraber çalışır.Trafik Levhası Tanıma Sistemietkinleştirildiğinde, sistem izin verilen maksimum hızı tanımlar ve mevcut hızı buna göre ayarlar.

Göremediğinizi gören aynalar

Kör Nokta Uyarı Sistemiaracın arka tamponunda yer alan radar sensörleri sayesinde arka sağ veya sol taraftan gelip geçmekte olan başka bir aracın kör nokta olarak adlandırılan bölgeye girdiğini tespit ederek, yan dikiz aynalarında turuncu bir ışık yakarak sürücüyü uyarıyor.

Gözden kaçırabileceğiniz araçları görür

Kör Nokta Uyarı Sistemi’ne ilave olarak gelenÇapraz Trafik Uyarı Sistemisayesinde dikey park edilmiş araçveya park yerinden geri geri çıkan, arka sağ veya soldan gelen bir araç olması durumunda sistem sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem,2,5 saniyesüreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar.

Maksimum dönüş hâkimiyeti

Dinamik Tork Kontrolü özelliği, yol zemini ve sürüş koşullarına uyumlu olarak motor torkunu ön tekerlekler arasında dengeler.Saniyede 100 işlemgerçekleştiren sistem daha fazla kavrama gücü ve son derece hassas yol tutuş sağlar.

Her duruma tepki veren Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi

Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS) otomatik olarak hızınıza ve koşullara uyum sağlar. Düşük hızlarda seyrederken, sistem direksiyonu hafifleterek manevra yeteneğini artırır. Daha fazla hâkimiyet gerektiren yüksek hızlarda ise direksiyonu sertleştirir. Aktif titreşim kontrolü özelliğiyle direksiyondaki istenmeyen titreşimleri azaltır.

SAKİN. KONFORLU. RAHAT.

Ford Edge özenle tasarlanmış pek çok ayrıntı ile donatılmıştır.

Bu özellikler sayesinde hem siz hem de yolcularınız rahatlatıcı ve stressiz bir yolculuğun keyfini çıkaracaksınız.

Bu sistem sayesinde kendi düşüncelerinizi bile duyabileceksiniz

Aktif Gürültü Kontrol Sistemi, kabindeki her türlü istenmeyen gürültüyü azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Mikrofonlar belirli ses dalgalarını tespit ederek ölçer. Bir kontrol ünitesi, sohbet veya müzik gibi işitmek istediğiniz sesleri işitmek istemediğiniz seslerden ayırabilir.

Bunun ardından sistem, istenmedik sesleri iptal etmek için insan kulağının algılayamayacağı bir "beyaz gürültü" üretir ve araç kullanırken size gerçek bir dinginlik duygusu yaşatır.

Akıllı Bagaj Kapağı, elleriniz doluyken paha biçilmez bir özelliktir

Anahtar, cebinizde ya da çantanızdaysa arka tamponun altına doğru ayağınızın hafif bir hareketiyle bagaj kapağını hiçbir yere dokunmadan otomatik olarak açabilir veya kapatabilirsiniz.

Bagaj kapağını aynı zamanda anahtarınızı veya arabanızın içindeki düğmeleri kullanarak da açıp kapatabilirsiniz.

Zahmetsizce park etmenin keyfini çıkarın

Otomatik Park SistemiFord Edge'de "Dikey Park" özelliği ile geliştirildi. Sistem dikey park seçiminize göre uygun park yerini bulur ve park etmeniz için tüm direksiyon manevralarını kendisi yapar. Siz ise ekranda belirtilen şekilde vites geçişlerini yapar, gaz ve pedalı kontrol edersiniz. Dikey Park seçildiğinde, aracı geri geri dikey olarak araçların arasına park etmenize yardımcı olur.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki engeller ile aradaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir.

Elektronik Park Freni

Akıllıca tasarlanmış Elektronik Park Freni, geleneksel el freni kolunu geçmişte bırakıyor. Park frenini şimdi orta konsol üzerindeki basit bir düğme ile devreye sokabilirsiniz. Ekstra yer kazandırmanın yanı sıra bu özellik, periyodik bakımda frenin ayarlanma ihtiyacını azaltarak hayatı kolaylaştırmaktadır.

Yüksek konfor, geniş iç hacim

Geniş ve rahat beş koltuk ve 60/40 katlanabilir arka koltuk ile her yolcu için ferah bir alan sunmaktadır. Çeşitli eşya bölmeleri ve son derece geniş bagaj sayesinde yolcular, valizler, alışveriş torbaları, evcil hayvanlar vespor malzemeleri için bol bol yer var.

Geri görüş kamerası ile artık park etmek daha kolay

Bariyerler, korkuluklar, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

Ambiyans aydınlatma

Sürücünün o anki isteğine göre ayarlayabileceği "çok renkli iç ortam aydınlatması" (ambiyans) ile Ford Edge’in içerisinde göz alıcı ya da sakin bir iç ortam elde etmek çok kolay... Ortam aydınlatması sayesinde, ayak boşlukları ve konsol bardaklıkları gibi arabanın çeşitli kısımlarını yedi farklı renkten biriyle aydınlatabilirsiniz. ÜstelikMyColour (Benim Rengim) özelliğisayesinde bunları karıştırabilir ve kendinize özel beş renk yaratarak kaydedebilirsiniz.

Anahtarsız demek, zahmetsiz demektir

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi sayesinde anahtarı cebinizden çıkarmanıza ya da çantanızda aramanıza gerek kalmadan aracınızı açar ve kilitlersiniz. Bu seçenek aynı zamanda elleriniz doluyken sizi zahmetten kurtarır.

MyKey® ile kaygısız araç paylaşımı

Ford MyKey®, üst hız sınırınızı belirlemenizi, emniyet kemeri hatırlatma uyarısı koymanızı, hatta ses sisteminin ses ayarını kontrol etmenizi mümkün kılar. Arabanızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde size gönül rahatlığı sağlamak amacıyla geliştirilen teknoloji, koymak istediğiniz kısıtlamaları aracın anahtarında programlamanıza olanak tanır.

Daha aydınlık ve ferah bir etki için geniş, panoramik açılabilir cam tavan

Edge, iç mekânı daha aydınlık ve ferah hale getirmek üzere aralanarak ya da arka tavanın altına kayarak açılan iki kısımlı,cam panoramik tavanseçeneği ile sunulmaktadır. Aracın tavanı doğal ışığın girişine izin verirken, güneş ışığını yansıtma özelliğine sahip camı ise aynı zamanda serin kalmanızı sağlar ve sizi zararlı UV ışınlarından korur. Elektronik olarak çalışan tavan gölgeliği, tavanı tek bir düğme dokunuşuyla açıp kapayabilmenizi sağlar.

Sizi hem sıcak hem de serin tutar

En üst düzeyde rahatlık sağlamak üzere, sürücü ve ön yolcu koltukları ısıtma ve soğutma donanımına sahiptir. Aynı zamanda arkadaki yolcular da ısıtmalı koltuk keyfini sürebilirler. Üstelikısıtmalı direksiyonsayesinde dondurucu kış günlerinde direksiyon başına geçmek daha keyifli hale gelir.

Sınırsız eğlence

Sony ses sistemi, 12 hoparlörle aracın her tarafında olağanüstü bir ses netliği sağlayarak coşkulu bir dinleme deneyimi sunar.

GÜÇLÜ. VERİMLİ. TEKNOLOJİK.

Akıllı tasarım, üstün mühendislik ve gelişmiş aerodinamiği bir araya getiren Ford Edge performans, yakıt ekonomisi ve hassas yol tutuşun mükemmel dengeli bir kombinasyonunu sunar.

Mükemmel sürüş ve hassas yol tutuşu sağlayan gelişmiş süspansiyon sistemi

Yepyeni ve gelişmiş Multilink arka aksı,geliştirilmiş McPherson ön süspansiyon sistemi ile birlikte birinci sınıf sürüş konforu sağlar.

Ford Edge'in tasarımının yanı sıra özel performans kabiliyetlerine uygun olarak tasarlanan süspansiyon sistemi, kusursuz ve çevik yol tutuşunu mükemmel sürüş özellikleri ile bir araya getiriyor.

Yüksek performans, ileri teknoloji

Gelişmiş 2.0 litre TDCi motor,210 PS gücü ve Çift Turbolu yapısı ile maksimum performansı, tork gücünü ve daha fazla tasarrufu sized aha düşük emisyon düzeyiyle sunar.

• 210 PS. 450 Nm tork. Ortalama 5,8 L/100 km. Yakıt tüketimi ve CO2, 149 g/km.

Çift Turbo motor iki turbo şarj içerir ve gelişmiş performans ile verimlilik sunar.

Birinci turbo düşük hızlarda çalışır ve ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ekstra itiş gücü sağlar. İkinci turbo ise yüksek hızlarda çalışır ve yüksek performans sağlar.

Bunların yanı sıra, Çift Turbolu motor, araç kabinini konvansiyonel motordan daha hızlı ısıtır. Bu ise parçaların aşınma ve yıpranmasını azaltır, yakıt tasarrufunu artırır ve soğuk sabahlarda daha çabuk yola koyulabilmenize yardımcı olur.

Ford PowerShift şanzıman. Hızlı ve sıra dışı tasarruf

Otomatik şanzımanın rahatlığını manuel şanzımanın sağladığı hâkimiyet ile bir araya getiren ve6 ileri vitesli, çift kavramasistemi kullanan bu gelişmiş şanzıman güç kaybı olmadan pürüzsüz geçiş sağlar.PowerShift’in hızlı ve seri vites değiştirme özelliği, yalnızca sürüşünüzü daha yumuşak ve daha eğlenceli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda normal otomatik şanzımanlara göre yakıt tasarrufu sağlar ve CO2emisyonlarını düşürür.

Hızlı vites değiştirmenin keyfini sürün

Direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites. Yarış otomobillerindeki gibi direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

 

Otomatik Başlat-Durdur (Start-Stop) özelliğiyle yüksek yakıt tasarrufu

Trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunuzda, bu teknoloji motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak klima, radyo veFord SYNCgibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise gaz pedalına basarken, sistem aracı yeniden çalıştırır. (Şehir içi trafikte)%10'a varan yakıt tasarrufuda sağlayanBaşlat-Durdur (Start-Stop)özellikle şehir trafiğinde verimli bir sistemdir.

Akünüzü şarj etmenin daha verimli bir yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

Daha fazla tasarruf sağlayan gelişmiş aerodinamik özellikler

Aracınız düşük hızlarda seyrederken Aktif Ön Izgara sistemi motorun soğutulması amacıyla havalandırmayı açık tutar. Aracınız hızlandığında sistem havalandırmayı otomatik olarak kapatır; bu sayede aerodinamik yapıyı destekler ve yakıt tasarrufuna yardımcı olur.

Sürtünmeyi azaltarak verimliliği artırmak

Edge'in dâhiyane tasarım özelliklerinden biri, Ön Hava Perdeleri' dir. Ön tamponun dış kenarlarındaki yarıklar havayı lastiklere yönelterek tekerlek bombelerindeki yarıklardan dışarı verir. Yüksek hızdaki havanın tekerlekleri bu şekilde 'sıyırması' aerodinamik sürtünmeyi azaltarak hem performansı hem de yakıt verimliliğini artırır.

Üst düzey güvenlik.

Ford Edge, size ve yolcularınıza yüksek düzeyde korunma sağlamak amacıyla tasarlanmış, kapsamlı güvenlik donanımlarına sahiptir.

Sizi ve çevrenizdekileri korumaya yardımcı olur

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı , yoldaki veya aracın yoluna çıkabilecek kişileri (ve büyük nesneleri) algılayarak sizi uyarır. Tepki vermezseniz, sistem otomatik olarak fren yapar.

Kazaların şiddetinin azaltılmasına ve bazı durumlarda çarpışmadan kaçınılmasına yardımcı olur.

Arka koltuktaki yolcularınız için olağanüstü koruma

Hava Yastıklı Arka Emniyet Kemerleri çarpışma anında milisaniyeler içerisinde şişerek arka koltuk yolcularına (orta koltuk hariç) maksimum korumayı sağlıyor. Hava Yastıklı Arka Emniyet kemerleri, çarpışma anında oluşan enerjiyi standart emniyet kemerlerine göre vücutta 5 kat daha geniş alana dağıtarak olası yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Göğüsteki basıncı azaltarak, baş ve boyun hareketini daha iyi denetleyen bu yenilikçi teknoloji, yaralanma olasılığının azaltılmasına yardımcı olur.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği, acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılayan ve gerekiyorsa bu gücü artıranESP sistemiaracılığıyla otomatik olarak kontrol edilir.

Ford SYNC 2 ve Acil Durum Yardımı

Ford SYNC 2sisteminin en önemli özelliklerinden biri de, Acil Durum Yardımı'dır*. Hayat kurtarabilecek bu özellik, acil durum aramasında bulunmanız için size yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır ve kendi dilinizde, acil yardım servislerine aracınızın konumu hakkında bilgi verebilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da 112 Acil Yardım ile görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Yorulmaya başladığınızı algıladığında Sürücü Dikkat Takip Sistemi sizi uyarır

Sürüş davranışlarınızı sürekli olarak izleyen Sürücü Dikkat Takip Sistemi, yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkması mümkün değişiklikleri algılamak üzere geliştirilmiştir. Sistem dikkat düzeyinizde azalma olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı simgesiyle mola vermeniz konusunda sizi uyarır.

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Yeni Ford Edge her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Üstelik arkadakiISOFIXçocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilme Kontrol Sistemi, gövdenin önemli derecede yana yatıp yatmadığını algılamanın yanı sıra, devrilme riski oluşturabilecek diğer durumları da tespit eder. Böyle bir durumda, teknoloji her bir tekerleği otomatik olarak frenler ve gazı ayarlayarak aracın tekrar kontrol altına alınmasını kolaylaştırır.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik sistemleri

Gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), çeşitli güvenlik özellikleri arasında koordinasyon sağlayarak size ve yolcularınıza maksimum koruma sunar. Bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak amacıylaYeni Ford Edgeayrıca darbeyi emen sağlam kaportaya, gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri sistemlerine de sahiptir.

Zorlu koşullarda sağlanan güven

Elektronik Denge Programı (ESP) sayesinde aracınızın hâkimiyetini sağlamanıza yardımcı olur. Sistemde bulunan sensörler hâkimiyetinizi kaybetmenize neden olabilecek ani değişiklikleri algılarsa, ESP özelliğiyle her bir lastiğin hızını tek tek ayarlayarak aracınızı daha dengeli hale getirir ve kaymayı önlemeye yardımcı olur. ESP sistemindeYokuş Kalkış Destek Sistemi, Acil Durum Fren Desteği ve Elektronik Ön Fren Hazırlığıözellikleri bulunur.

Daha hızlı, daha kısa mesafeli acil duruşlar

Aracın acil fren yapma olasılığını algılaması durumunda, Elektronik Denge Programı (ESP) fren sistemini önceden doldurarak, fren pedalı ile fren diskleri arasındaki açıklığı kapatır. Elektronik Ön Fren Hazırlığı adı ile bilinen bu teknoloji, aracın fren mesafesini azaltır.

Gelişmiş hava yastığı sistemi

Sürücü ve ön yolcu ön/yan hava yastıkları, yan perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı ile kabin içi yüksek koruma sağlanmaktadır.

FORD EDGE TITANIUM

Ford Edge Titanium'un dış ve iç donanım özelliklerini yakından inceleyin.

Titanium

Dış Donanım

 • 19" Alüminyum Alaşım Jant
 • Ford Anahtarsız Giriş/Çalıştırma Sistemi
 • Akıllı Bagaj Kapağı
 • Otomatik Uzun Far
 • Ön/Arka Park Sensörleri
 • Yağmur Sensörü
 • Krom Detaylar
 • Isıtmalı Ön Cam
 • Elektrikli, Katlanabilir, Isıtmalı Sinyalli Yan Aynalar
 • Şerit Takip Sistemi
 • Ön Sis Farları
 • LED Arka Lambalar
 • Başlat-Durdur (Start-Stop) Sistemi
 • Açılabilir Panoramik Cam Tavan

Titanium

İç Donanım

 • Premium Deri Döşeme
 • 10 Yönlü Elektrikli Hafızalı Sürücü Koltuğu
 • 10 Yönlü Elektrikli Yolcu Koltuğu
 • Isıtmalı Soğutmalı Fonksiyonlu Ön Koltuklar
 • Isıtmalı Fonksiyonlu Arka Koltuklar
 • 8" Dokunmatik Ekranlı, SYNC3 Özellikli, 12 Hoparlörlü Sony Müzik Sistemi
 • Geri Görüş Kamerası
 • Deri Kaplı, Isıtmalı Direksiyon
 • Çift Bölgeli Otomatik Klima
 • Aktif Gürültü Kontrol Sistemi
 • Trafik İşareti Algılama Sistemi
 • Ambiyans Aydınlatma
 • Otomatik Kararan Dikiz Aynaları
 • Orta Konsol 220V Güç Çıkışı

KARŞILAŞTIRMA

Ön Fren: Hava Kanallı Disk, Çap (mm)
:
Lastik Ebatları
:
Arka Lastik Boyutları
:
Ön Lastik Boyutları
:
Yakıt Deposu Kapasitesi (litre)
:
Kaldırım Dönüş Çapı (m)
:
Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
:
Acil Fren Destek Sistemi (AFU)
:
Sürücü ve Yolcu Hava Yastıkları
:
Elektronik Denge Programı (ESC)
:
Lastik Basınç Sensörü
:
Fasılalı Ön Cam Silecek
:
LED Gündüz Farları
:
Çocuk Koltuğu Sabitleyici (ISOFIX)
:
Lastik Tamir Kiti
:
Eller Serbest Renault Kart Sistemi
:
Perde Hava Yastıkları
:
Otomatik Uzun/Kısa Farlar
:
Kör Nokta Uyarı Sistemi
:
Şerit Takip Sistemi
:
Elektronik Denge Programı ve Yokuşta Kalkış Destek Sistemi
:
C Şeklinde LED Gündüz Farları
:
Yatay Formlu Sürekli Yanan LED Arka Farlar
:
Yatay Formlu Sürekli Yanan LED Arka Farlar
:
Geri Görüş Kamerası ve Ön/Arka Park Sensörü
:
Cruise Control
:
Adaptif Cruise Control
:
Ön ve Arka Park Sensörü
:
Pure Vision Full LED Ön Farlar
:
6 LED Gündüz Farları
:
C Şeklinde Edge Dizayn LED Gündüz Farları
:
Sürücü Hava Yastığı
:
Ön Yan Hava Yastıkları
:
Ön Yolcu Hava Yastığı
:
Sürücü ve Ön Yolcu Emniyet Kemer İkazı
:
3 Noktalı Arka Emniyet Kemerleri
:
Hareket Halinde Otomatik Kapanan Kapı Kilitleri
:
Gündüz Farları
:
Ön Gergili Ön Emniyet Kemerleri
:
Hız Ayar ve Sınırlayıcı
:
Elektronik Denge Programı (ESP)
:
Yolcu Hava Yastığının Manuel Olarak Devre Dışı Bırakılması
:
Sürücü Emniyet Kemer İkazı
:
Vites Değiştirme Göstergesi
:
Yükseklik Ayarlı Ön Emniyet Kemerleri
:
Arka Sis Farları
:
ESP
:
3. Stop Lambası
:
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
:
Yükseklik Ayarlı Sürücü Ön Emniyet Kemerleri
:
Yokuş Kalkış Destek, Stabilite Kontrol
:
Ön Kol Dayama
:
Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü
:
Manuel Klima
:
Elektronik Klima
:
Merkezi Kilit
:
Arka Koltuk Sırtlığı 1/3 -2/3 Katlanma Özelliği
:
Elektrikli Arka Camlar
:
Elektrikli Ön Camlar
:
Sürücü Tarafı Tek Dokunuşla Açılıp Kapanabilen Elektrikli Ön Camlar
:
Ön Sis Farları
:
Arka Park Sensörü
:
Geri Görüş Kamerası
:
Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
:
Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (Hill Holder)
:
Deri Direksiyon
:
4Control Sistemi
:
Deri Döşeme
:
Kumaş Döşeme
:
Elektrikli Park Freni
:
Multi-Sense Sistemi
:
Head Up Display
:
Elektrikli Katlanan ve Isıtmalı Dış Dikiz Aynaları
:
Elektrikli Katlanan, Isıtmalı ve Hafızalı Dış Dikiz Aynaları
:
Kendinden Kararan İç Dikiz Aynası
:
Isıtmalı Ön Koltuklar
:
Arka Koltuk Sırtlığı 1/2 - 2/3 Katlanma Özelliği
:
Yükseklik Ayarlı, Elektrikli Bel Destekli ve Masajlı Sürücü Koltuğu
:
Elektrikli Ayarlanabilen, Hafızalı, Havalandırmalı ve Elektrikli Bel Destekli,Masajlı Sürücü Koltuğu
:
7" TFT Renkli LED Gösterge Ekranı
:
Arka Kol Dayama
:
Yağmur Sensörü ve Otomatik Yanan Farlar
:
Tek Dokunuşla Açılan Elektrikli Ön ve Arka Camlar
:
Manuel Bel Desteği Ayarlı Sürücü Koltuğu
:
Eller Serbest Renault Card Sistemi
:
GT Line Spor Deri Direksiyon
:
Multisense Sistemi
:
Arka Koltuk Kol Dayanağı
:
7'' TFT Renkli LED Gösterge Ekranı
:
Yükseklik Ayarlı 3 Arka Koltuk Başlığı
:
Arka Koltukta Havalandırma Izgarası
:
Portatif Küllük ve Çakmak
:
Yükseklik Ayarlı Ön Koltuklar
:
Yükseklik Ayarlı Sürücü Koltuğu
:
Hidrolik Direksiyon
:
Manuel Arka Camlar
:
Deri Direksiyon Simidi ve Vites Topuzu
:
Yükseklik Ayarlı Direksiyon Simidi
:
Gövde Rengi Aksesuarlar
:
Siyah Renk Dış Kapı Kolları
:
Arka Koltuk Aydınlatma
:
Bagaj Filesi
:
Bagaj Bölümü Aydınlatması
:
2.Koltuk Sırasından Erişilebilen 12V Priz
:
Yolcu Tarafı Güneşliği
:
12V Priz
:
Türkiye Haritası
:
Renualt R-Nav Navigasyon Multimedya Sistemi
:
Radyo MP3 - 4x20 W
:
Radyo MP3 - 2x20 W
:
R-Link İnternet Bağlantısı
:
Navigasyon ve Harita
:
R-Link 2.0 ve 7" Dokunmatik Ekran
:
Online Servis Paketi
:
R-Link 2.0 ve 8.7" Dokunmatik Ekran
:
7'' Dokunmatik Ekran
:
8,7'' Dokunmatik Ekran
:
4,2'' Ekran
:
Yol Bilgisayarı
:
Direksiyondan Kumandalı Radyo
:
Dacia Media Nav 2.0 Navigasyon ve Multimedya Paketi
:
Sinyalli Yan Aynalar
:
GT Line Koyu Gri Çıtalar
:
Gövde Rengi Kapı Kolları
:
Elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları
:
Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar
:
Gövde Rengi Yan Aynalar
:
Stepne
:
Eller Serbest Bagaj Kapağı
:
Karartılmış Camlar
:
Elektronik Amortisör
:
Gövde Rengi Dış Kapı Kolları
:
16" Alüminyum Jant
:
Siyah Renk Dış Dikiz Aynaları
:
Elektrikli Dış Dikiz Aynaları
:
Manuel Ayarlı Dış Dikiz Aynaları
:
Dış Kapı Çıtaları
:
Tavan Barları
:
Gövde Rengi Tamponlar
:
Siyah Dış Kapı Kolları
:
Çift Renkli Dış Dikiz Aynaları
:
Gövde Rengi Dış Dikiz Aynaları
:
Çift Yöne Açılabilir Bagaj Kapısı
:
Gri Renk Tamponlar
:
Gövde Rengi Ön Tamponlar, Gri Renk Arka Tamponlar
:
Arka Cam Silecekleri
:
Sağ Sürgülü Yan Kapı
:
Sol Sürgülü Yan Kapı
:
15" Alüminyum Jantlar
:
15” Nepta Alüminyum Jant
:
Siyah/Krom Çift Renk Dış Dikiz Aynaları
:
15" Sac Jantlar
:
Stop & Start
:
Eco Mode
:
Partikül Filtresi
:
Bagaj Gizleme Pandizotu
:
Açılabilir Bagaj Yan Camları
:
Krom Renk İç Kapı Kolları
:
3.Koltuk Sırasında Saklama Bölümü
:
Polen Filtresi
:
Tavan Rafı
:
Bagaj Halısı
:
loading
Lütfen Bekleyin...

KREDİ HESAPLAMA

Faiz oranları örnek olarak verilmiştir. Kredinin kullanıldığı finans kurumuna, kredi tutarına ve aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir.
Kredi TutarıFaiz Oranı (%)Taksit SayısıAylık Ödenecek Tutar