Ford Ecosport

Ford Ecosport

618.700 TL
Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

FORD ECOSPORT

Yeni EcoSport tam anlamıyla bir SUV ve kesinlikle bir dayanıklılık duygusu uyandırıyor. Keskin hatları ve zarif, modern görünümü bu arabayı şık ve sofistike hale getirerek gittiği her yerde fark yaratıyor.


Kusursuz sürüş keyfi

Elektrik Servo (EPAS) direksiyonun hassas manevra kabiliyeti çok dar alanlara bile park etmenizi kolaylaştırır. Daha fazla kontrol alanı sağlayan yapısıyla mükemmel yol hakimiyeti sunar.

Yüksek Performans ve Düşük Yakıt Tüketimi

EcoSport, üç yenilikçi ve gelişmiş motor seçeneği ile sunulmaktadır. Birincisi, Yılın Uluslararası Motoru ödülünü üst üste altı kez kazanan 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor*. 125PS güç sağlayan seçeneğiyle, klasik 1.6 litrelik motordan bekleyeceğiniz gücün yanı sıra üstün yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit emisyonu sağlar. 1.5 litrelik EcoBlue dizel motor ise 100 PS güç üretirken 118 g/km düzeyinde karbondioksit emisyonu salar.

* 1.0 litre kategorisinin kazananı.

Ergonomi ve akıllı tasarımın buluşması.

Yeni Ford EcoSport’ta bulunan özelliklerin her biri yolculuklarınızın daha keyifli ve güvenli olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Ford SYNC 3 her zaman bağlantıda kalmanızı ve sesli komutlar veya 8 inç renkli dokunmatik ekranı ile telefonunuzu, müziği ve bazı araç içi fonksiyonları kontrol edebilmenizi sağlar. 675 watt'lık B&O PLAY ses sistemi ise, tam 10 premium hoparlör ile zengin, güçlü bir ses deneyimi sunar. Dört yönde ayarlanabilen, ısıtmalı koltuklar ve direksiyon gibi detaylar sayesinde, direksiyon başına her geçtiğinizde rahatlatıcı olduğu kadar güvenli bir sürüş deneyimi yaşatır.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtım sistemi bir arada çalışarak, daha etkin fren yapılmasını sağlar.

Bagaj alanınızı kendinize göre ayarlayın

EcoSport beş kişilik oturma düzeninde 356 litre kapasiteli bagaj hacmi sunar. İki kişilik oturma düzeninde ve arka koltuklar yatar konuma alındığında ise 1.238 litre kapasiteli bir bagaj alanı sunar.

Yüksek performans ve verimlilik

Ödüllü 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor, motor teknolojisinin ulaştığı noktanın mükemmel bir örneğidir.

Güç, performans ve düşük emisyonda ideal dengeyi sağlamak üzere tasarlanan EcoBoost motor sınıfında lider.

Performanstan ödün vermeyin

Çığır açan 1.0 litrelik EcoBoost benzinli motor Yılın Uluslararası Motoru ödülünü altı defa kazanmıştır*. Bu şaşırtıcı bir durum değil. 125 PS güç seçeneğiyle sunulacak olan EcoBoost motor, klasik bir 1.6 litrelik motordan bekleyebileceğiniz gücü sunmakla birlikte, daha iyi yakıt tasarrufu ve daha düşük CO2 emisyonu sağlar.

*2017 Yılın Uluslararası Motoru, 1.0 litre altı kategorisi galibi.

Gelişmiş dizel güç

1.5 litrelik Ford EcoBlue yepyeni bir dizel motordur ve Yeni EcoSport bu motorun kullanıldığı ilk araçtır. Dört silindirli, turbo şarjlı, yakıt enjeksiyon teknolojisi, 100 PS düzeyinde güç sağlayabilir. Sessiz ve güçlü motor aynı zamanda yüksek yakıt tasarrufu sağlamaktadır: 4.8 l/100 km. CO2 emisyonları ise 118 g/km düzeyindedir.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Otomatik Start-Stop özelliği trafik ışıklarında ya da sıkışık trafikte durduğunuzda, motoru otomatik olarak kapatır. (Klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel fonksiyonlara enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise sistem aracı yeniden çalıştırır ve şehir trafiğinde %10'a kadar yakıt tasarrufu sağlar.

Hızlı manuel vites değiştirme

Yüksek tork kapasitesine sahip 6 ileri vitesli manuel şanzıman, hızlı ve hassas vites değiştirme olanağı sağlar. Geliştirilmiş yeni mekaniği ise daha sessiz geri vites geçişi sunar.

Gelişmiş otomatik şanzıman

Yeni Ford EcoSport’un 1.0 litre EcoBoost motoruna her türlü yol koşulunda üstün performans sunan 6 İleri konvansiyonel otomatik şanzıman eşlik ediyor. Otomatik şanzımanın rahatlığını manuel şanzımanın sağladığı hâkimiyetle bir araya getiren altı ileri vitesli sistem, vitesler arasında güç kaybı olmadan pürüzsüz geçiş sağlar.

Direksiyondan vites değiştirmenin keyfini çıkarın

Yarış otomobillerinden esinlenen bu teknoloji, hızlı vites değiştirme seçeneğini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Pedal kumandalarının direksiyona yerleştirilmiş olması, virajlarda daha verimli bir şekilde vites değiştirmenizi sağlar.

Yakıt tasarrufuna destek

Maksimum yakıt tasarrufu için gösterge panelindeki vites göstergesi ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler.

Yol bilgisayarı

Yolculuklarınızda otomobiliniz ve çevreyle ilgili bilgilere ulaşmanızı sağlayan sistem, dış ortam sıcaklığı, yakıt durumu ve kilometre bilgilerine ulaşmanızı, otomobilinizin fonksiyonlarıyla ilgili kontrol ve ayarlamaları yapmanızı sağlar.

 

İleri Teknolojiler ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Yeni EcoSport'un sunduğu teknolojiler ile araç kullanmak çok daha keyifli ve güvenli.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi ve Ford SYNC; sürüşü güvenli ve keyifli bir deneyime dönüştürür. Yolculuklarınızı olabildiğince stressiz ve eğlenceli hale getiren teknolojileri Yeni EcoSport ile keşfedin.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücüuygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar.

Ford Acil Durum Yardımı

Ford SYNC 3 sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı' dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım' ı aramaktadır. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da 112 Acil Yardım Hattı ile görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem,GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri yardım hattına iletecektir.*

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir

Geri Görüş Kamerası

Geri görüş kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsolda bulunan ekranda gösterir. Sistem, geri vitese geçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer ve en dar alanlara bile park etmenize yardımcı olmak için sanal çizgilerle sizi yönlendirir.

Stil ve görünürlük: Gündüz Yanan LED Ön Farlar

Enerji verimliliği yüksek bu gelişmiş lambalar gündüz fark edilmenize, gece ise net bir biçimde görünmenize yardımcı olur.

Park stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, otomobilinizin önündeki ya da arkasındaki engellerle arasındaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında ona yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verir.

Daha Keyifli Yolculuklar

Hız Sınırlandırma özellikle Hız Kontrol Sistemi sayesinde hızınızı trafik kurallarına göre sınırlandırmınızı ve olası bir kural ihlalinin engellenmesini sağlar. Böylece tüm dikkatinizi yola vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda sürekli gaz pedalına basma ihtiyacını ortadan kaldırır ve yolculuklarınıza daha fazla konfor katar.

Kusursuz sürüş keyfi

Elektrik Servo(EPAS) direksiyonun hassas manevra kabiliyeti çok dar alanlara bile park etmenizi kolaylaştırır. Daha fazla kontrol alanı sağlayan yapısıyla mükemmel yol hakimiyeti sunar.

En gelişmiş eller serbest teknolojisi

Ses Kontrollü ve Dokunmatik Ekranlı Ford SYNC 3sayesinde, doğrudan vereceğiniz basit sesli komutlarla müziği kontrol edebilir ve telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Ayrıca, USB ya da MP3/iPod® aygıtınızdan ya da Bluetooth® uyumlu telefonunuzdan müzik çalabilirsiniz. Sistem, gelen mesajlarınızı da size sesli olarak okur. Alternatif olarak basit, sezgisel navigasyon için birleştirme ve kaydırma hareketleri sunan 8" dokunmatik ekranı kullanabilirsiniz. Bu modern 'bilgi-eğlence' sistemi ayrıca AppLink, Apple CarPlay ve Android Auto özellikleri ile akıllı telefonunuzun bilgilerini dokunmatik ekranda görüntüler.

B&O Müzik Sistemi ile yolculuklarınız festivale dönüşsün

B&O PLAY ile premium seviyedeki 675 watt'lık ses sistemi, alçak frekans hoparlörü ve derin bas hoparlörünü içeren 10 hoparlörlü, sistem sayesinde zengin ve güçlü bir ses deneyimini Yeni EcoSport'ta yaşayabilirsiniz. Bu gelişmiş teknoloji, B&O PLAY'in akustik uzmanları tarafından Yeni EcoSport için özel olarak tasarlandı, geliştirildi. Otomobilinizde adeta bir konser alanında gibi en sevdiğiniz grupları ve şarkıları dinleyebilirsiniz.

Yağmur Sensörü

Yağmur Sensörü, ön camdaki sensörler yardımıyla devreye girer ve yağmurun şiddetine parallel olarak hızını ayarlar. Ayrıca hassalık ayarını manuel olarak kontrol etme imkanı sunar

Sizi sıcak tutan ön koltuklar ve deri direksiyon

Hem sürücü hem de ön yolcu için ısıtmalı koltuklar opsiyon olarak sunulmaktadır. Üç farklı ısıtma ayarı mevcuttur. Bunları sol ve sağ ısıtmalı koltukları kontrol eden düğmeler ve seçtiğiniz ısıtma seviyesini gösteren kırmızı ışık yoluyla kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. İster sabah ayazı, ister serin bir gün veya dondurucu bir gece olsun, ısıtmalı direksiyon ellerinizi eldivenden daha iyi korur.

Size en uygun sıcaklık

Elektronik Otomatik Isı Kontrol Sistemi ile araç içi ısıyı gelişmiş havalandırma teknolojisiyle dilediğiniz gibi ayarlar.

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, anahtarı cebinizden çıkarmanıza ya da çantanızda aramanıza gerek kalmadan otomobilinizi açmanızı ve kilitlyebilmenizi sağlar. Aynı zamanda anahtarınızı kullanmanıza gerek kalmadan debriyaj pedalına (ya da otomatik modellerde fren pedalını) basılı tutarak Ford Power düğmesiyle motoru çalıştırır.

Her şeye yer var

EcoSport araç kabinini en verimli şekilde kullanabilmeniz için tasarlandı. Gözlük saklama alanı, soğutmalı torpido gözü ve orta konsoldaki saklama alanlarıyla onda her şeye yer var

Isıtmalı Ön Cam

Bu akıllı özellik, buzlu kış sabahlarında zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sadece bir tuşa basın,sistem sileceklerin buzunu gidermenin yanı sıra ön camınızın buzunu, sisini ve buğusunu çözsün.

Elektrikli Isıtmalı Katlanabilen Yan Aynalar

Kazayla hasar oluşmasının önlenmesi amacıyla, araç park edildiğinde elektrikli, katlanır yan aynalar otomatik olarak içe doğru kapanır. Buzlanma olduğunda yola daha kolay çıkabilmeniz için ısınma özelliği de vardır.

Daha aydınlık ve ferah iç mekan

Yeni Ford Ecosport’un tavanında yer alan cam tavan, gün ışığının aracın içini aydınlatmasını ve ferah bir iç ortam sağlar.

 

Kendinizi daha güvenli ve emniyette hissedin

Yeni EcoSport'ta sunulan güvenlik sistemlerinin bazıları sizi, aracınızı ve diğer yol kullanıcılarını korumak üzere tasarlanmışken bazıları kazaları önlemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtım sistemi bir arada çalışarak, daha etkin fren yapılmasını sağlar.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, sürücü diz hava yastığı ve yan hava yastıkları göğüs kafesini korur ve bu hava yastıkları kazazedeyi darbe alanından uzak tutacak şekilde tasarlanmıştır. Perde hava yastıkları maksimum koruma sağlar. Emniyet kemeri uyarı sistemlerinin yanı sıra ön ve arka emniyet kemerlerindeki gerdiriciler ve yük sınırlayıcıları ile Yeni EcoSport güvenliğinize öncelik verir.

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem

Lastiklerinizi doğru basınçta tutmak, güvenliğiniz ve yakıt ekonomisi açısından her zaman çok önemlidir. Bu yüzden basınç sensörleri tüm lastiklerin durumunu izleyerek seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi (Lastik Basınç Sensörü) gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

Her koşul altında hakimiyet

Elektronik Denge Programı, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılar ve her lastiğe otomatik fren uygulayarak dengeli hale getirir. ABS frenlerin ve Çekiş Kontrol Sisteminin gelişmiş sensörlerini kullanarak aracın davranışını izler.

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Yeni Ford Ecosport, her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Üstelik arkadaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebilme imkanı sunar.

Emniyet kemeri

Sistem, yolculuk sırasında emniyet kemerinin takılı olup olmadığını kontrol eder ve takılı olmaması durumunda sesli uyarıyla hatırlatır.

 

İç hacim, kullanışlılık ve ergonomi ile birleştirildi

Yeni EcoSport, akıllıca sunulan esnek alan kullanımı ve seçeneklerini iç tasarımda size sunuyor.

Bagaj alanınızı kendinize göre ayarlayın

EcoSport beş kişilik oturma düzeninde 356 litre kapasiteli bagaj hacmi sunar. İki kişilik oturma düzeninde ve arka koltuklar yatar konuma alındığında ise 1.238 litre kapasiteli bir bagaj alanı sunar.

Kullanışlı, ayarlanabilir yükleme alanı

Bagaj bölgesinin üç yükseklik ayarına sahip olan yük alanı sayesinde zemin altında değişik ölçülerde bir gizli bölme oluşturabilirsiniz. En yüksek konumdayken arka koltuklar katlandığında tamamen düz bir yük zemini elde edebilirsiniz.

Zorlu yol koşulları için tasarlandı

Yüksek kaldırımlar, çukurlar, yol çalışmaları, hız tümsekleri... Dağ ve şehir yolları aracınıza zarar verebilir. İşte bu nedenle, Yeni EcoSport'un dayanıklı yapısına artırılmış yerden yükseklik eklendi.

Düşük Dönüş Çapı

Klasik, hantal SUV'ların aksine, EcoSport'un dar bir dönüş çapı vardır: 10,6 metre. Her iki tarafta park etmiş araçlar olsa bile, yoğun caddelerdeki U dönüşleri hem hızlı hem de kolaydır.

Engelleri kolayca aşar

Yeni EcoSport'un 'yaklaşma' ve 'uzaklaşma' açıları sırasıyla 21,0 derece ve 33,3 derece olarak belirlenirken, rampa açısı 23,3 derece olarak ayarlandı (yüksüz). Bu dereceler, aracınızın alt tarafında hiçbir çarpma olmaksızın engellerin üzerinden geçebileceğini ve modern bir SUV için temel önemdeki değerleri gösteriyor.

 

KREDİ HESAPLAMA

Faiz oranları örnek olarak verilmiştir. Kredinin kullanıldığı finans kurumuna, kredi tutarına ve aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir.
Kredi TutarıFaiz Oranı (%)Taksit SayısıAylık Ödenecek Tutar

(*)Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu düzenlemesine göre tüketicilere, binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde kredi tutarı en fazla, aracın fatura değerinin yüz yirmi bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, yüz yirmi bin Türk Lirasını aşan kısmı için yüzde elli olarak uygulanır. Başvuru girişinde finansman şirketinin kredi değerlendirme ve tahsis koşulları geçerlidir.

HIZLI KREDİ BAŞVURUSU