Yeni Citroën C3

Yeni Citroën C3

464.000 TL
Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.

Heyecan uyandıran bir görünümüyle yeni Citroën C3 benzersiz tasarımıyla öne çıkıyor. 97 farklı dış kişiselleştirme kombinasyonuyla hiçbir otomobil bir diğerine benzemiyor. Konu konfor olduğunda yeni Advanced Comfort koltuklar ve süspansiyon ile yeni Citroën C3 sınıfının en iyisi olarak öne çıkıyor. Son derece modern bir yapı sunan ve gelişmiş bağlanabilirlik özellikleriyle donatılan yeni Citroën C3, sürüş destek sistemleriyle daha kolay ve zahmetsiz bir sürüş sunuyor.

YENİ CITROËN C3’Ü VİDEO İLE İNCELEYİN

YENİ BİR ÖN TASARIM

Yeni Citroën C3’ün ön bölümü, Citroën ürün gamını tasarım açısından tamamen yeni bir boyuta taşıyor. 

ÜSTÜN KİŞİSELLEŞTİRME KOMBİNASYONLARI

Son derece renkli bir karaktere sahip bir model olan yeni Citroën C3, segmentindeki başka hiçbir otomobile benzemiyor. Her şeyden önce zengin kişiselleştirme potansiyeliyle ayrışıyor: 97 adede ulaşan dış kişiselleştirme kombinasyonu, 4 tavan rengi seçeneği, 2 iç mekân rengi uygulaması ve yeni jant modelleri..

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Yeni Citroën C3, her bir yolculuğu benzersiz bir deneyime dönüştürmek için tasarlandı. Yeni Citroën Advanced Comfort koltukların da katkısıyla kabin içindeki huzur hissi ve sürüş deneyimi kendini daha fazla hissettiriyor. 

SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ

Yeni Citroën C3, gelişmiş ve zengin sürüş destek sistemiyle donatılıyor. Bunlar, günlük sürüşü daha güvenli hale getiriyor, manevra yapmayı kolaylaştırıyor, sürücüyü destekliyor ve kaza riskini önlüyor.

Yeni Citroën C3'ün birçok özelliği var. Bu özelliklerin nasıl çalıştığını daha ayrıntılı olarak keşfetmek için videolarımızı izleyin.

RENK KOMBİNASYONLARI

ADVANCED COMFORT KOLTUKLAR

AIRBUMP

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Hız Limit Panoları Okuma Sistemi

Aktif Güvenlik Fren Sistemi

Şerit İhlal Uyarı Sistemi

Ön Park Sensörü

TASARIM

Yeni Citroën C3’ün duruşu ve tasarım detayları güçlü bir görünüme işaret ederken otomobile doğal bir güç kazandırıyor. Yeni geometrik şekillerle vurgulanan güçlü hatlar SUV segmentinden izler taşıyor. 

GÜÇLÜ BİR GÖRÜNÜM

Yeni Citroën C3, tasarım noktasında Citroën ürün gamını tamamen yeni bir boyuta taşıyor. Daha iddialı ve dinamik bir görünüm sergileyen ön bölüm CXPERIENCE konsept otomobilinden izler taşıyor.

ZENGİN KİŞİSELLEŞTİRME SEÇENEKLERİ

YENİ CITROËN C3’ÜNÜZÜ KİŞİSELLEŞTİRİN

7 FARKLI GÖVDE RENGİ

Daha önce kullanılan renklere (Siyah, Çelik Gri, Platin Gri, Kum Beji ve Beyaz) ek olarak İksir Kırmızı ve Bahar Mavisi olmak üzere tamamen yeni 2 renk daha geliyor.

4 FARKLI RENK PAKETİ

Renk Paketi; sis farı çerçevesi ve Airbump® detayı da dahil olmak üzere bir dizi renkli süslemeden oluşuyor. Yeni Citroën C3’te renk Paketleri, zaten var olan siyah, beyaz ve kırmızı dışında yeni Mavi renklerinden oluşuyor.

4 FARKLI TAVAN RENGİ

Yeni Citroën C3; Beyaz,Siyah ve Kırmızı dışında Mavi olmak üzere yeni ve trend tavan renkleriyle sunuluyor. Söz konusu tavan renkleri, yan aynaların ve arka köşelerdeki sticker kaplamaların renkleriyle uyum sağlıyor.

3 FARKLI TAVAN DEKORU

Kırmızı, Mavi veya Techwood. Sunulan 3 farklı tavan dekoru rengi ile yeni Citroën C3'ün tavanını kişiselleştirin.

2 FARKLI İÇ AMBİYANS

Modern ve dinamik bir görünümü beraberinde getiren 2 farklı iç ambiyans ile Yeni Citroën C3’te, özel koltuk temaları ve renk detayları da mevcut:

  • Zümrüt ambiyans seçeneği, daha dinamik bir görünüm için ağırlıklı olarak koyu renkler ve renk tonları arasında bir kontrast kullanıyor.
  • Techwood ambiyans seçeneği, zarif dokunuşlarla ve kaliteli malzemelerle İskandinav ortamı sunuyor.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Yeni Citroën C3, benzeri görülmemiş bir konfor seviyesi sunmak üzere Citroën Advanced Comfort® programına göre tasarlandı. Yeni Citroën C3, 5 kişiyi rahat ettirecek kadar geniş ve konforlu bir yaşama alanı sunuyor.

YENİ CITROËN ADVANCED COMFORT KOLTUKLAR

Yeni Citroën C3, tamamı bir Citroën yeniliği olan özel Advanced Comfort koltuklarla donatılıyor. Grafik efektli dolguları, güçlendirilmiş yan destekleri ve bel desteği ile bu benzersiz koltuklar hem görsel olarak hem de oturma anında bedeni destekleme açısından daha fazla konfor sunuyor.

300 LİTRELİK BAGAJ

VE BİRÇOK SAKLAMA ALANI

Yeni Citroën C3 birçok açıdan günlük kullanım kolaylığı sunuyor. Zekice uygulanan orta konsol saklama alanı aracın ön bölümünde ferahlık kazandırıyor. 6,25 litre hacimli büyük torpido gözü de küçük eşyaların neden olabileceği kalabalığı ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca yeni Citroën C3’ün ön kapılarında da geniş saklama gözleri bulunuyor. Konu bagaj olduğunda da Yeni Citroën C3 cömert olmaya devam ediyor ve 300 litrelik bir bagaj hacmini kullanıma sunuyor.

TEKNOLOJİLER

Müşterilerin gereksinimleri ve kullanıcı deneyimlerinden alınan geri bildirimler doğrultusunda geliştirilen Yeni Citroën C3, bünyesinde barındırdığı konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla hayatı kolaylaştırıyor. 

SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ

ENDİŞEDEN UZAK BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

ÖN VE ARKA PARK SENSÖRÜ

Şehir içinde daha kolay bir sürüş için tasarlanan bu sistem, sürücüyü sesli olarak uyaran 6 adet ön park sensörü içeriyor.

ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA VE GİRİŞ SİSTEMİ

Bu sistem, anahtar cebinizdeyken otomobilinizi kilitleme/açma ve çalıştırma imkânı sunuyor. Sistem, araca yaklaşınca sürücüsünü tanıyor.

AKTİF GÜVENLİK FREN SİSTEMİ

Bu acil fren sistemi çarpışma riskini azaltıyor. Sistem 5 km/s ve üzerindeki hızlarda çalışıyor ve duran, hareket eden nesneler dışında yayaları da algılıyor. Olası bir çarpışma riski uyarısına sürücünün reaksiyon göstermemesi halinde sistem otomatik olarak aracı yavaşlatıyor. 

YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ (HILL HOLD)

Bu sistem, aracın yokuşta hareket etmesine yardımcı oluyor. Sistem, yokuşta ayağın fren pedalından çekilmesiyle oluşan istemsiz geri kayma eğilimini önlemek üzere %3’den daha dik eğimli yollarda aracı 2 saniye daha sabit tutuyor. 

SÜRÜCÜ DİKKAT UYARI SİSTEMİ

Bu sistem yol çizgilerindeki sapmaları belirleyerek sürücünün dikkatini değerlendiriyor. Bu özellik özellikle 65 km/s ve üzerindeki hızlardaki sürüşler için uygun.

ŞERİTTEN TAKİP SİSTEMİ

Bu sistem, 60 km/s üzerindeki hızlardaki sürüşlerde dalgınlık ve dikkatsizlik ile mücadele etmek için kullanılıyor. Aracın sinyal lambası yakılmadan yol çizgisinin dışına çıkması halinde sistem devreye giriyor ve sürücü görsel ve işitsel olarak uyarıyor. 

ÇARPIŞMA UYARI SİSTEMİ

Bu özellik önceki araç ile veya yol üzerindeki bir yaya ile olan olası bir çarpışma riski konusunda sürücüyü görsel ve işitsel olarak uyarıyor. 

GERİ GÖRÜŞ KAMERASI

Bu sistem, geri vites devreye alınır alınmaz aracın arka kısmındaki kameranın yakaladığı görüntüyü multimedya sisteminin ekranına yansıtıyor. Görüntü nesneye olan mesafeyi belirleyen renkli çizgilerle destekleniyor. Geniş görüş açısı park ve manevraları kolaylaştırıyor. 

SÜRÜCÜ YORGUNLUK UYARI SİSTEMİ

Bu sistem, 65 km/s ve üzerindeki hızlarda iki saatlik kesintisiz sürüşün ardından sürücüyü bir kahve molası vermesi gerektiği konusunda uyarıyor. 

AKILLI FAR ASİSTANI

Bu fonksiyon yolda başka bir araç tespit ettiğinde trafik koşullarına bağlı olarak uzun farları ve kısa farları açıyor.

HIZ LEVHASI TANIMA SİSTEMİ

Sistem tüm hız aralıklarında çalışıyor ve sınır sınırı sonu işaretlerini de algılıyor. 

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Bu sistem, yan aynalardaki algılayıcılar sayesinde sürücünün kör noktasındaki bir aracın varlığını tespit ediyor. Arka park sensörleri ile aynı prensip ile çalışan bu özellik özellikle çevre yollarında sürüş güvenliğini önemli oranda arttırıyor. 

EN GÜNCEL MOTOR SEÇENEKLERİ

EAT6 OTOMATİK ŞANZIMAN

Yeni Citroën C3, yüksek performans ile yakıt verimliliğini aynı anda sunarken, Euro 6 egzoz emisyon standartlarını karşılayan en güncel motorla donatılıyor:
1.2 PureTech 110 benzinli 110 S&S motor seçeneği hem 6 ileri tam otomatik EAT6, hem de 6 ileri manuel BVM6 şanzımanlarla sunuluyor.

C3

"RENKLER SENİNLE, KONFOR SENİNLE!"

TEKNİK ÖZELLİKLER VE DONANIM

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

BENZİN

1.2 Puretech 83 HP S&S BMV5

BENZİN

1.2 Puretech 110 HP S&S EAT6

MOTOR

Motor Tipi

Atmosferik benzinli

Yüksek basınçlı turbo benzin direkt enjeksiyonlu

Silindir adedi

3

3

Motor Hacmi (cc)

1199

1199

Maksimum güç (HP / d/d)

83 / 5750

110 / 5500

Maksimum tork (Nm/ d/d)

118 / 2750

205 / 1750

Egzoz emisyon standardı/Emisyon normu

6d-ISC

6d-ISC

Vites kutusu

Manuel 5 ileri

Tam otomatik 6 ileri

BOYUTLAR

Uzunluk (mm)

3996

3996

Genişlik (mm)

1749

1749

Yükseklik (mm)

1490

1490

Dingil mesafesi (mm)

2539

2539

Bagaj hacmi (VDA)

300

300

PERFORMANS

Maksimum hız (km/s)

169

193

0-100 km/s hızlanma (sn)

13.3

10

YAKIT TÜKETİMİ*

Şehir içi (lt/100 km)

4.9

5.7

Şehir dışı (lt/100 km)

3.8

4.3

Karma (lt/100 km)

4.2

4.8

CO2 emisyonları (g/km)

96

109

Yakıt Deposu (lt)

47

47

* (AT) 715/2007 yönetmeliğine göre. Yol durumu, trafik, hava şartları, sürüş şekli, donanımlar, aksesuarlar, otomobildeki yük, otomobilin durumu ve aerodinamik özelliklerini etkileyen diğer faktörlere bağlı olarak gerçek yakıt tüketimi, belirtilen değerlere göre farklılık gösterebilir.


DONANIM

 FEELFEEL BOLDSHINE

GÜVENLİK

ABS

VarVar

Var

EBA (Acil Fren Destek Sistemi)

VarVar

Var

EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı)

VarVar

Var

ESP (Elektronik Stabilite Programı)

VarVar

Var

Yokuş kalkış desteği (Hill hold)

VarVar

Var

Şerit ihlal uyarı sistemi

VarVar

Var

Hız limit panoları okuma sistemi

VarVar

Var

Sürücü yorgunluk uyarı sistemi

VarVar

Var

Aktif Güvenlik Fren Sistemi

YokYok

Var

Sürücü Dikkat Uyarı Sistemi

YokYok

Var

Çarpışma Riski Uyarısı

YokYok

Var

Akıllı Far Asistanı

YokYok

Var

Kör nokta uyarı sistemi

YokYok

Var

Sürücü ve yolcu hava yastıkları

VarVar

Var

Yan hava yastıkları

VarVar

Var

Perde hava yastıkları

VarVar

Var

Arka koltuklarda Isofix çocuk koltuğu bağlantıları

VarVar

Var

Lastik basınç uyarı sistemi

VarVar

Var

Stepne

VarVar

Var

KONFOR & İÇ TASARIM

Hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı

VarVar

Var

Anahtarsız giriş ve çalıştırma

YokYok

Var

Arka park sensörü

YokVar

Var

Ön-Arka park sensörü

YokYok

Var

Geri görüş kamerası

YokYok

Var

Isıtmalı ön koltuklar

YokYok

Var

Otomatik yanan farlar

YokYok

Var

Yağmur sensörü

YokYok

Var

Manuel klima

VarYok

Yok

Otomatik klima

YokVar

Var

Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon

VarVar

Var

Deri direksiyon

VarVar

Var

Sürücü ön kol dayama

VarVar

Var

Follow me home (eve giriş aydınlatma sistemi)

YokYok

Var

Elektrokrom iç dikiz aynası

YokYok

Var

Elektrikli ön-arka camlar

VarVar

Var

Elektrikli ayarlanabilen ısıtmalı yan aynalar

VarVar

Var

Elektrikli katlanır yan aynalar

YokVar

Var

Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu

VarVar

Var

TEKNOLOJİ

Yol bilgisayarı

VarVar

Var

7" Dokunmatik ekran

YokVar

Var

Mirror Screen

 

YokVar

Var

Radyo ve MP3 çalar

VarVar

Var

Direksiyondan müzik sistemi kontrolü

VarVar

Var

Hoparlör sayısı

466

USB bağlantı noktası

VarVar

Var

Bluetooth

VarVar

Var

Ön bölümde güç soketi (12V)

VarVar

Var

DIŞ TASARIM

Jantlar

15"16"

16"

Çelik Jant

VarYok

Yok

3D görünümlü jant kapağı

YokVar

Yok

HELLIX Alaşım Jant

YokYok

Var

Ön sis farları

YokVar

Var

Gündüz sürüş farları

LEDLEDLED

LED ön farlar

VarVar

Var

3D görünümlü arka farlar

VarVar

Var

Karartılmış arka camlar

YokYokVar

Airbump

YokVar

Var

Metalik renk

oo

o

Çift renk tavan**

oo

Var

Tavan dekoru

YokoVar*

●: Standart ○: Opsiyon

**Çift renk tavan seçeneğiyle birlikte gelecek özellikler: Tavan rengi yan aynalar

*Standart Tavan dekoru sadece gövde rengi İksir kırmızı, Bahar Mavi ve Kum Beji araçlarında sunulmaktadır.. 

RENKLER & JANTLAR

7 GÖVDE RENGİ

İksir Kırmızı (ÖM)

Bahar Mavisi (M)

Platin Gri (M)

Çelik Gri (M)

Kum Beji (M)

Siyah (M)

Beyaz


4 RENK PAKETİ

Beyaz

Kırmızı

Siyah

Mavi


4 TAVAN RENGİ

Siyah

Beyaz

Kırmızı

Mavi


İÇ AMBİYANS 

Techwood

Emerald


JANTLAR

15’’ Çelik
Feel modelinde sunulmaktadır.

16'' 3D görünümlü
Feel Bold modelinde sunulmaktadır.

16” alüminyum alaşımlı
Shine modelinde sunulmaktadır.

KREDİ HESAPLAMA

Faiz oranları örnek olarak verilmiştir. Kredinin kullanıldığı finans kurumuna, kredi tutarına ve aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir.
Kredi TutarıFaiz Oranı (%)Taksit SayısıAylık Ödenecek Tutar

(*)Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu düzenlemesine göre tüketicilere, binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde kredi tutarı en fazla, aracın fatura değerinin yüz yirmi bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde yetmiş, yüz yirmi bin Türk Lirasını aşan kısmı için yüzde elli olarak uygulanır. Başvuru girişinde finansman şirketinin kredi değerlendirme ve tahsis koşulları geçerlidir.

HIZLI KREDİ BAŞVURUSU