Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
BLOG

LASTİK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Eklenme Tarihi:
04 Ağustos 2020
LASTİK ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Lastik alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları sizin için araştırdık. Lastik almak istiyorsanız bu haberimiz tam size göre . Detaylı bilgi için okumaya devam edin. 

Lastik alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında lastiğin ebadının araca uygun olması geliyor. Üretici firmalar pek çok mühendislik hesapları ve testler ile aracın yola sürtünmesi, yakıt ekonomisi, konfor, viraj kabiliyeti ve durma mesafesi gibi çok fazla parametrelerin arasından araç için en uygun olan kombinasyonu hesaplayarak bu ölçüleri veriyorlar. Üreticinin önerdiği ebatlar dışında tüketici keyfine göre ebat değiştirilmemelidir. 

Lastik Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

    ⁃    Yaşadığınız şehrin iklim koşullarına en uygun lastiğini tercih edin.
    ⁃    Yaz lastikleri rahat ve konfor sağlarken, kış lastikleri ise güvenli sürüş ve zorlu kış şartlarında uygun frenleme sağlar.
    ⁃    Araç markaların orijinal ekipman lastiklerini tercih edin.
    ⁃    Ortalama 5 yıl veya 50.000 km sonra aracınızın lastiklerini değiştirmeniz gerekiyor. Bu rakamlar araç kullanım durumuna göre değişse de etkili performans için bu sürelere dikkat etmek gerekiyor. Lastiğin sırtında ya da yanağında oluşan çatlamalar ve deformasyonlara bakarak da lastiklerinizi değiştirip değiştirmeyeceğinize karar verebilirsiniz. 
    ⁃    Sürüş konforu ve güvenliğiniz için aracınıza uygun lastik basıncı uygulamanız gerekiyor. Haftada bir ya da haftada iki kere lastik basınç değerini kontrol edin. 
    ⁃    Lastik alırken üretim tarihine mutlaka bakarak alınması gerekir. Yakın tarihli lastikleri tercih edin. 
    ⁃    Lastik ömrünü uzatmak için 10.000 kilometrede bir lastiklerin yerlerini değiştirin. Öndeki lastikleri arkaya, arkadaki lastikleri öne alın. Bu pratik çözümü mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 
    ⁃    Kendi sürüş tarzınıza göre lastik tercih edin. Örneğin uzun sürüşler yapıyorsanız kolay kolay deforme olmayacak lastikler tercih edilmelidir.

,

,

Yazar : Çetaş Dijital

Arkadan İtişli Araç Ne Demektir?
Arkadan İtişli Araç Ne Demektir?
Araçlarda sürekli olarak duyduğumuz arkadan itiş ve dört tekerden çekiş gibi kavramlardan birine bu içerikte detaylandırma yapılmıştır. Bu içerikte arkadan itişli araç ne demektir, alırken nelere dikkat etmek gerekir ne gibi özellikleri bulunur de...
Ekleme Tarihi: 19.10.2023
Coilover Nedir? Ne İşe Yarar? 
Coilover Nedir? Ne İşe Yarar? 
Coilover, araç tutkunlarının heyecanını ve merakını tetikleyen bir sürüş konseptidir. Bu teknoloji, adrenalin tutkunları için adeta bir heyecan kaynağıdır. Otomobilin süspansiyon sistemine entegre edilen bu özel yapı hakkında daha fazla detayı içe...
Ekleme Tarihi: 19.10.2023