Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
BLOG

İkinci El Araç İlanı Verirken Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Eklenme Tarihi:
13 Ekim 2021
İkinci El Araç İlanı Verirken Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ekspertiz, Kilometre, Muayene, Değişen/Boya…

Aracınıza mutlaka ekspertiz yaptırın. Eğer aracın ilk sahibi değilseniz, araca yönelik bilmediğiniz pek çok detay olabilir. Kendi kullandığınız dönemde yaşanan kaza, değişen vb. var ise kesinlikle bildirin.

Lastik, Bakım, Kondisyon…

Araç lastiklerinin üretim tarihini eklemeniz oldukça önemli bir noktadır. Çünkü lastik, önemli bir gider kalemidir. Araç lastikleri eğer kötü durumdaysa, alıcı sizinle pazarlık etmek isteyebilir. Periyodik bakım gibi işlemlere yönelik bir kayıt defteri tutmanız halinde alıcı kişiyi çok daha fazla memnun edersiniz.

Geçmiş Döneme Ait Bilgiler, Pazarlık…

Aracın önceki sahibi ve kullanım alanı alıcı açısından oldukça önemli bir konudur. Bununla birlikte fiyat konusundaki tutumunuzu belirtmeniz, pazarlık aşamasını daha verimli kılacaktır.

Yürüyen, Mekanik, Motor…

Aracınızın alt takım bölümünde yaşanan değişiklikleri kesinlikle belirtin. Ayrıca araç otomatik şanzımanlı ise, bu durum da belirtilmelidir. Çünkü otomatik şanzımana yönelik arızalar, araç kullanıcıların kaçındığı ve yüksek boyutta gider oluşturan arıza tiplerindendir.

İlan Verirken…

Aracın kesinlikle net fotoğraflarını kullanın. Fotoğraflarda, tüm detaylara yer verecek şekilde açı ayarlayın. Son olarak, açık ve anlaşılır bir şekilde açıklama hazırlayın.

 

Aracınızı satmak istiyorsanız Çetaş 2.El tecrübesi bütün alanlarda yanınızda!

,

Yazar : Çetaş Dijital