Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
BLOG

EVCİL HAYVANLARLA ARABA YOLCULUĞU NASIL OLMALI?

Eklenme Tarihi:
07 Haziran 2021
EVCİL HAYVANLARLA ARABA YOLCULUĞU NASIL OLMALI?

Seyahat ederken evcil hayvanlarınızı da yanınızda götürmek istiyorsanız keyifli ve mutlu bir yolculuk için dikkat etmeniz gereken önemli adımlar var.

Eğer yolculuğunuzu; otobüs, toplu taşıma ya da uçak ile yapacaksanız bu konuda prosedürleri öğrenerek hareket etmeniz gerekiyor. Ancak kendi aracınızla yolculuk yapmayı düşünüyorsanız bu yazımızda sizler için evcil hayvanlarla yolculuk ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğiz.
 

Evcil hayvanlarla yolculuk ederken nelere dikkat etmeli?

 • Birlikte ilk yolculuğunuz olacaksa büyük günden önce, kısa molalarla arabayla gezmelisiniz. Bu şekilde araca ve yolculuğa karşı yabancılık çekmesini önleyecek ve tepkisini önceden öğrenmiş olacaksınız.
   
 • Yolculuk öncesi veteriner kontrolüne gitmeniz yolculuk sırasında karşılaşacağınız kötü sürprizleri önleyecektir.
   
 • Araçta serbest halde olması sürücü dikkatini dağıtacağı için evcil hayvanları taşıma çantasıyla ya da hayvanlar için özel tasarlanan kemerlerle seyahat etmek en sağlıklısı olacaktır
   
 • Yolculuk öncesinde onunla uzun yürüyüş yapmak ya da oyunlarla yorulmasını sağlamak arabada uyumasını sağlayacak ve sizlere sakin keyifli bir yolculuk sunacaktır.
   
 • Yola çıkmadan sevdiği oyuncakları, tasma, tasma kayışını, mamasını, suyunu, ödül mamasını, kimliğini, sağlık kartını, mama ve su kabını yanınıza almayı asla unutmayın.
   
 • Yolculuğu 2 - 3 saatte bir molalar vererek sürdürmek ihtiyaçlarını karşılamak için çok iyi olacaktır.

,

,

Yazar : Çetaş Dijital