Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
BLOG

EL FRENİ ÇEKİLİ ARAÇ SÜRÜLÜRSE NE OLUR?

Eklenme Tarihi:
15 Mart 2021
EL FRENİ ÇEKİLİ ARAÇ SÜRÜLÜRSE NE OLUR?

Trafikte yalnızca kendinizden değil sizinle aynı araçta bulunan kişilere ve aynı yolu paylaştığınız diğer sürücülere karşı da sorumlu olduğunuzu unutmamalısınız. 

Bazen yorgunluk bazen dalgınlıkla acemi sürücülerin yanı sıra en deneyimli sürücülerin bile bir kez de olsa el freni çekili bir şekilde araç kullandığı olmuştur. Bu durumun farkına varıldığında hemen harekete geçip el frenine müdahale edilmeli. Aksi halde geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 

El freni çekili araç kullanmanın zararları ve el freni çekilmediğini anlamanın yolları en merak edilen konuların başında yer alıyor. Yazımızda bu konulara ışık tutacağız.

El freni çekili araç kullanmanın zararları nelerdir?
•    Araç değerden düşer ciddi bir bakım gerekebilir.
•    Balatalar yanar ve araçtan çok kötü kokular gelir.
•    El freni çekili uzun süre yol yapılırsa araçta yangın çıkabilir.
•    El freninin ömrü kısalır.
•    Lastikler aşınarak yıpranır.
•    Yakıt tüketimi artar.

El freninin çekilmediğini nasıl anlarsınız?
El freninizi indirmeden çalışan araç yolda zorlanacaktır. Araçtan sesler gelmeye başlayacaktır. Arabanın gösterge panelinde uyarı işareti yanacaktır. Bu şekilde uzun süre yolculuk yapılan araçta yanık balata kokusu gelecektir. Kokuya rağmen hala araç çalıştırılmaya devam balatalardan duman yükselerek ardından yangın çıkacaktır.

,

,

Yazar : Çetaş Dijital

Arkadan İtişli Araç Ne Demektir?
Arkadan İtişli Araç Ne Demektir?
Araçlarda sürekli olarak duyduğumuz arkadan itiş ve dört tekerden çekiş gibi kavramlardan birine bu içerikte detaylandırma yapılmıştır. Bu içerikte arkadan itişli araç ne demektir, alırken nelere dikkat etmek gerekir ne gibi özellikleri bulunur de...
Ekleme Tarihi: 19.10.2023
Coilover Nedir? Ne İşe Yarar? 
Coilover Nedir? Ne İşe Yarar? 
Coilover, araç tutkunlarının heyecanını ve merakını tetikleyen bir sürüş konseptidir. Bu teknoloji, adrenalin tutkunları için adeta bir heyecan kaynağıdır. Otomobilin süspansiyon sistemine entegre edilen bu özel yapı hakkında daha fazla detayı içe...
Ekleme Tarihi: 19.10.2023