Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
BLOG

Araç Yıkamada Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler

Eklenme Tarihi:
13 Ekim 2021
 Araç Yıkamada Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler

Aracınızı yıkarken yapacağınız bazı hatalar aracınızın görünümüne zarar verebilir.

Otomatik Yıkama Alanlarını Kullanmayın:

Fiyat açısından hem uygun hem de pratik olan otomatik yıkama alanlarında sürekli dönen fırçalar aracınıza zarar verir. Aracınızın koruyucu kaplamasında zımpara işleminin benzeri bir işlem gerçekleştiği zaman yıpranma meydana gelebilir.

Self Servis Olan Oto Yıkama Seçiminde Dikkatli Olun

Tüm araçların yıkamasında kullanılan fırçalar sizin aracınız için tehlikeli olabilir. Örneğin, bir kamyonetin çamurlu taşları fırçanın derinlerinde kalabilir. Aracınızın yıkamasında kullanılan bu fırça da boya ve kaplamaya ciddi hasarlar verebilir. Bu nedenden dolayı self servis oto yıkama alanlarını dikkatli seçin, eğer mümkünse araçta yumuşak el fırçalarından bulundurun.

Güneş’in Altında Aracınızı Bırakmayın

Genellikle araç sahipleri, yıkama işleminden sonra aracını kuruması için Güneş’in altında bırakır. Ancak araçların temizliğinde kullanılan temizlik ürünleri, eğer iyi durulanmamışsa aracın boyasına hasar verir.

Aracınızdaki Lekeleri Atlamayın

Araçtaki giderilmemiş leke, görünümde zamanla daha fazla hasara yol açar. Yağmur ve kar gören leke derinleşir, genişler ve metale paslanma bırakabilir.

Bir Temizlik Kiti Edinin

Üst düzeyde olması gerekmeyen temizlik kitiniz, aracınızın hayatını kurtarabilir. Böylece aracınız, durduğu yerde değer kaybetmez.

,

Yazar : Gamze Cihan