Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
BLOG

ARAÇ KULLANIRKEN DİKKATİ DAĞITAN ETMENLER NELERDİR?

Eklenme Tarihi:
06 Temmuz 2021
ARAÇ KULLANIRKEN DİKKATİ DAĞITAN ETMENLER NELERDİR?

Araç kullanmak keyifli ancak dikkat gerektiren bir iştir. Güvenli ve konforlu sürüş için sürücünün tüm dikkatini yola vermesi gerekir. Aksi halde kaza yaşanabilir. Türkiye'de 2020 yılında ölümlü yaralanmalı trafik kazasına neden olan toplam 177 bin 867 kusura bakıldığında kusurların %88,3'ünün sürücü, %7,0'ının yaya, %2,7'sinin taşıt, %1,4'ünün yolcu ve %0,5'inin yol kaynaklı olduğu görüldü.

Araç kullanırken cep telefonu konuşmak
Ne yazık ki araç kullanırken telefon konuşan birçok sürücü var. Telefon konuşurken kazaya davetiye çıkaracağınızı biliyor musunuz? Bu sebeple telefon konuşmalarını aracınızı uygun bir yerde durdurarak yapmanız dikkatinizin dağılmasını önleyecektir.

Müzik ritmine kapılmak
Kulağa çok tuhaf gelse de araç kullanırken yüksek seste müzik dinlemek sürücünün dikkatini dağıtan çok büyük etmendir. Mümkünse makul ses ayarında sözsüz müzikler dinlemek dikkatinizi toparlamanıza yardımcı olacağı gibi keyifli bir yolculuk da sunacaktır.

Araç kullanırken sosyal medyada gezinmek
Hayatımızın neredeyse tamamını kaplayan sosyal medya en vazgeçilmez alışkanlıkların başında yer alıyor. Kazadan uzak keyifli bir yolculuk için araç kullanırken telefonla oynamayın.

Araçta yiyecek – içecek tüketmek
Araç kullanmadan önce açlık ve susuzluk ihtiyacının giderilmesi çok önemlidir. Aksi halde açlığın ve susuzluğun verdiği gerginlik size trafikte zor duruma koyabilir. Aracınızda atıştıracağınız yiyecek ve içeceklerin sizi çok yormadan pratik şekilde olmasına özen gösterin.

Araçta sürücüye eşlik eden kişi, çocuk ya da evcil hayvan olması
Elbette yalnız yolculuk etmenizi istemiyoruz. Ancak yolculukta size eşlik edecek kişi, çocuk ya da evcil hayvanınızla sohbetinizi dikkatinizi dağıtmayacak şekilde sürdürmeniz size ve sevdiklerinize güvenli bir yolculuk sunacaktır.

,

Yazar : Çetaş Dijital