Sizin için uygun satış danışmanını arıyoruz

Loading...
Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar   
+
  Aracımı Değerlendir    Beğendiğim Araçlar
BLOG

ARAÇ KLİMASI NEDEN SOĞUTMAZ?

Eklenme Tarihi:
02 Temmuz 2021
ARAÇ KLİMASI NEDEN SOĞUTMAZ?

Klima, yaz aylarında sıcak havalarda kış aylarında ise soğuk havalarda konforlu yolculuk yaşatır. Hayatımızı kolaylaştıran klima hakkında dikkat edilmesi gereken noktaları sizin için araştırdık. Detaylı bilgi için okumaya devam edin.

Yazın sıcak havalarda terlememek, kışın soğuk havalarda üşümemek için klima bakımını düzenli aralıklarla yaptırmanız gerekir.  

Peki araç kliması neden soğutmaz?
Klimanız soğutmuyorsa bunun başlıca üç sebebi vardır. 
    1.    Polen filtresinin tıkalı olması. Dolmuş ve tıkanmış polen filtresi, klimanızın verimli çalışmasına engel olur. Bunun önüne geçebilmek için polen filtresinin periyodik bakımını düzenli olarak yaptırmanızı gerekir. 

    2.    Klima gazının bitmiş olması. Klima gazı dolumu yapan yerlere gider bunu kontrol edebilirsiniz. Eğer gaz azalmış ise gaz dolumu yaptırın.

    3.    Klima kompresörün arızalı olması. Kompresör olmadan araç kliması çalışmaz. Duruma göre tamir ve değişim yoluna gidebilirsiniz.


Klimanızın periyodik bakını yaptırmak istiyorsanız, alanında uzman klima yetkili teknik personellerimiz ile sizleri Çetaş şubelerimize bekleriz. TIKLAYIN!

 

 

,

Yazar : Çetaş Dijital