Ford Mondeo

366.400 TL
Fiyatlar model yılı, motor hacmi, renk ve opsiyonlara göre değişiklik göstermektedir.


Daha sofistike bir sürüş deneyimi

Ford Mondeo, yaşamınızı kolaylaştırmak üzere tasarlanan gelişmiş teknolojilerle dolu. Dur-Kalk özellikli geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol sistemi gibi bazı sistemler yol koşullarındaki, trafikteki ve sürüşünüzdeki değişiklikleri sürekli izler ve bunlara yanıt verir. Yokuş Kalkış Destek Sistemi ve Otomatik Park Sistemi gibi diğer yararlı özellikler, stressiz ve daha rafine bir sürüş deneyimi sunmaya yardımcı olur.

Her yolculuğun tadını çıkarın

Ford Mondeo, akıllı teknolojileri ve gelişmiş tasarımıyla sürücü ve yolcuların keyifli bir yolculuk geçirmesini sağlıyor. Keyfinize göre özelleştirilebilen ortam aydınlatmasından otomatik sıcaklık kontrolüne ve hatta öndeki çok yönlü masaj koltuklarına kadar... Her detay, yolda geçirdiğiniz zamana rahatlık katacak şekilde tasarlandı.

İstediğiniz güç ve ihtiyaç duyduğunuz verim

Ford Mondeo, 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulmaktadır.

Akıllı güvenlik teknolojileri

Ford Mondeo,yolculuk boyunca emniyette olmanız için tasarlanan çok sayıda ileri güvenlik sistemi ile donatıldı. Yaya algılama özellikli Çarpışma Engelleme Yardımı dahil bir dizi teknoloji kazaların engellenmesinde proaktif bir şekilde rol oynar. Öte yandan, hava yastıklı arka emniyet kemerleri de yolcuları korumaya destek olur.

Sürüş Deneyimi

Mondeo’nuzu otomatik durduran ve başlatan hız kontrol sistemi

Dur-Kalk özellikli geliştirilmiş Adaptif hız kontrol sistemi, aracınızın hızının sabitlenmesini sağlıyor. Entegre Radar sensörleri ise önünüzde bir araç algılaması durumunda önceden tanımlanmış mesafeyi korumanız için aracı yavaşlatır, hatta yoğun trafikte tamamiyle durmanızı sağlar. Trafiğin açılması durumunda ise sistem yeniden seçilen hıza çıkar.

Stil ve görünürlük için LED gündüz sürüş farları

Enerjik, çarpıcı yeni tasarımıyla, yeni gündüz yanan LED farlarla her an gözler üzerinizde.

Şeridinizde kalmanıza yardımcı olan gelişmiş bir sistem

Şerit Takip Sistemi, farkında olmadan şeridinizden çıkmaya başlarsanız algılamak için bir ön görüş kamerası kullanıyor. Böyle bir durumda Şerit Takip Uyarısı, direksiyon geribildirimlerinin yanı sıra görsel olarak da sizi ikaz ediyor. Hemen ya da hiç tepki vermemeniz halinde ise Şerit Takip Yardımcısı şeridinize dönmenize yardım etmek için hafif direksiyon tork desteği sağlıyor. Çok şeritli otoyollar için tasarlanan teknoloji, 65 km/saat altı hızlarda kendiliğinden devreden çıkıyor veya manuel olarak devre dışı bırakılabiliyor.

Park etmek şimdi daha da kolay

Bir butona basmak kadar basit bir hareketinizle bu yenilikçi sistem, sürüş halindeyken parka uygun bir yer bulabiliyor. Sistem otomatik olarak yönlendirirken size de sadece gaz ve frene basıp vites değiştirmek kalıyor (ekran talimatlarını ve sesli uyarıları takip ederek).

Sizin göremediklerinizi gören teknoloji

Çapraz Trafik Uyarısı özellikli Kör Nokta Bilgi Sistemi, kör noktanızda kalan araçları algılamak için RADAR sensörler kullanıyor. Mondeo’nuzun iki yanında bulunan sensörler, yan dikiz aynalarında açıkça görülen turuncu ışıklarla sizi uyarıyor.

Otoparktan geri vitesle çıkarken Çapraz Trafik Uyarısı, aracın her iki tarafından gelen trafiği (araçlar ve bisikletler) tespit ederek size yardımcı olur. Sensörler, aracın geri giderken yaklaşan trafiğin yörüngesine girdiğini algılarsa, sürücüye sesli ve görsel uyarı ile haber verir.

Kendi hız sınırınızı belirleyin, Mondeo'da limit dahilinde kalsın

Hız kontrol işlevinin bir parçası olan Hız Sınırlayıcı, istediğiniz maksimum hızı belirlemenize izin veriyor. Araç bu hız limitleri dahilinde kaldığı için siz de dikkatinizi yola verebiliyorsunuz. Hızlanmanız gerektiğinde de sistemi devreden çıkarmak için gaz pedalına basmanız yeterli oluyor.

Başkalarının gözünü kamaştırmadan görmenize yardım eden sistem

Gece sürüşün yardımcısı olan Otomatik Uzun Far sistemi, karşıdan gelen veya önünüzde giden bir aracı algıladığında diğer sürücülerin gözünü kamaştırmamak için farlarınızı geçici olarak kısaltıyor. Ardından otomatik olarak uzun fara dönerek maksimum görüş sunuyor.

Yokuşta kalkış sırasında daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2 -3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygulayarak ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar.

Çarpışma Önleme Yardımcısı

Bu teknoloji, aracın yoluna çıkabilecek araçları ve yayaları algılayarak sizi uyarır. Tepki vermezseniz, sistem otomatik olarak fren yaparak kazaların şiddetini hafifletir ve hatta kaza yapmadan atlatmanıza yardımcı olur.

Performans ve Verimlilik

Sofistike ve Şık Döner Vites Konsolu

Otomatik şanzımanlı ve EcoBlue motorlu araçlarda bulunan Döner Vites Değiştirme Kadranı geleneksel vites kolunun yerini alıyor. Ayrıca iç mekana çok daha ferah bir görünüm kazandırıyor ve kabin iç hacmini genişletiyor.

EcoBoost ile motorunuzdan en iyi şekilde yararlanırsınız

EcoBoost benzinli motorda kullanılan doğrudan yakıt enjeksiyonu ve turboşarj kombinasyonuyla sıra dışı performans ve yakıt tasarrufu düzeyleri hedeflenir. 1.5 litre EcoBoost, 165 PS güç sağlar.

Konfor ve Rahatlık

SYNC 3 ile sesli kumanda

Bugüne dek sunduğumuz en gelişmiş versiyon olan SYNC 3 sistemimiz, sesli komutlar ve daha fazla işlevle daha hızlı ve kolay kulanım sağlıyor. Yeni arayüz, daha büyük butonlarıyla kullanılabilirliği geliştirirken renkli dokunmatik ekran şimdi akıllı telefon ve tabletlerdeki kalitede ‘tutma ve kaydırma’ hareketlerini destekleyerek daha sezgisel navigasyonu mümkün kılıyor. SYNC 3 ayrıca AppLink ve Apple CarPlay özellikleriyle akıllı telefonunuzun bilgilerini dokunmatik ekranda gösterebiliyor.

Yağmura duyarlı otomatik silecekler

Yağmura duyarlı silecekler, ön camda nem algıladıklarında otomatik olarak çalışmaya başlıyor, ardından yağmurun yoğunluğuna göre hızlarını ayarlıyorlar. Silecekler devreye girmeden camın ne kadar ıslanması gerektiğini belirlemek için çeşitli hassasiyet seviyelerini de seçebiliyorsunuz.

Kendini koruyabilen yan dikiz aynaları

Elektrikli yan dikiz aynaları, park ettiğinizde içe doğru katlanarak kazara hasara karşı korunuyor. Katlandıklarında entegre sinyal lambalarının da korunmasına yardımcı oluyorlar.

KREDİ HESAPLAMA

Faiz oranları örnek olarak verilmiştir. Kredinin kullanıldığı finans kurumuna, kredi tutarına ve aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir.
Kredi TutarıFaiz Oranı (%)Taksit SayısıAylık Ödenecek Tutar